اخبار کوتاه

آیت اله دژکام امام جمعه شیراز: انتقال زندان عادل‌آباد به نقطه‌ای دیگر در حاشیه شهر شیراز یک ضرورت برای این شهر است

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز بر لزوم پیگیری جابه جایی محل زندان عادل آباد به نقطه ای خارج از شهر شیراز، تأکید کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در
فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، در دیدار رئیس‌کل دادگستری و اعضای ستاد دیه استان فارس، موضوع جابه‌جایی محل زندان مرکزی (عادل‌آباد) شیراز را یک ضرورت برای این شهر و خصوصاً ساکنان محله‌های اطراف این ندامتگاه دانست و اظهار داشت: محل کنونی این زندان می‌تواند برای ارائه خدمات اجتماعی و شهروندی یا احداث پارک و فرهنگسرا، مورداستفاده قرار گیرد.

آیت‌الله دژکام با قدردانی از اقدامات انجام‌شده برای برگزاری مراسم گلریزان آزادی زندانیان، آن را اقدامی نیک‌اندیشانه و انسانی دانست و گفت: آزادی زندانیان موضوعی نیست که تنها متوجه دولت باشد بلکه حق در این مسئله با طلبکار است.

وی بابیان اینکه شخص متضرر در موضوع جرائم مالی، باید برای آزادی زندانی راضی شود، گفت: این مسئله درواقع حق‌الناس است؛ ما همه تلاش خود را بکار خواهیم گرفت تا مردم پای‌کار بیایند و تلاش کنند تا افرادی که بابت جرائم غیر عمد، به زندان محکوم‌شده‌اند هرچه زودتر آزاد شوند و البته فرد شاکی نیز راضی شود.

امام‌جمعه شیراز، اعطای مرخصی به زندانیان را اقدامی مناسب دانست و خاطرنشان کرد: درواقع اگر بخواهیم بر مبنای سیستم قضایی اسلامی عمل کنیم و به نقطه ایده آل برسیم، باید برای کاهش صدور احکام حبس از سوی دستگاه قضایی تلاش کرد؛ به‌ویژه حبس‌های طویل‌المدت.

آیت‌الله دژکام، صدور احکام جایگزین حبس را یک راهکار قانونی برای کاهش تعداد محبوسین قلمداد و درعین‌حال تأکید کرد که تحقق این موضوع نیازمند کار کارشناسی و فراهم شدن زیرساخت‌هایی است.

رئیس کل دادگستری نیزگفت: هزار زندانی جرایم مالی غیرعمد در این استان، چشم انتظار احسان و نیکوکاری مردم خیر فارس هستند.

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی اظهار داشت: با وجود محدودیت های ایجاد شدن ناشی از شیوع ویروس منحوس کرونا، در صدد برگزاری مراسم گلریزان برای زندانیان با رعایت تمهیدات بهداشتی و همچینن با بهره گیری از ظرفیت های رسانه ای و فضای مجازی هستیم.

مدیر کل زندان‌های استان فارس نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد ستاد دیه استان، گفت: با تلاش‌های انجام شده ۵۵۰ نفر از زندانیان جرایم مالی غیرعمد، با مبلغ ۱۸۹ میلیارد تومان، آزاد شده‌اند.

اسحاق ابراهیمی گفت: بزرگترین حامی ستاد دیه، شکات پرونده‌ها هستند که با رایزنی های انجام شده از سوی مددکاران، بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از مطالبات خود را کریمانه بخشیده‌اند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*