اجرای برنامه های هفته سلامت در زندان کازرون

به مناسبت هفته سلامت واحد بهداشت و درمان زندان کازرون فعالیت های متعددی را به منظور پیشرفت سلامت جامعه زندان و ارتقاء سطح کیفی با هدف آینده ای مطمئن، سلامتی را در اولویت برنامه های خود قرار داد.

در این هفته ضمن برگزاری مراسم و همایش پیاده روی با حضور رئیس زندان اله کرم عزیزی و کلیه کارکنان و پرسنل وظیفه در جاده روستای گردشگری و تاریخی دوان یک دوره مسابقه ورزشی فرهنگی بین کلیه زندانیان برگزار و به نفرات برتر جوایزی اهداء گردید.
هادی بهرام زاده مسئول واحد بهداشت و درمان زندان کازرون ضمن تاکید بر پوشش همگانی سلامت برای احاد جامعه بخصوص زندانیان، با راه اندازی ایستگاه سلامت موفق به اجرای برنامه های غربالگری، شامل : چک روتین علائم حیاتی ، فشار خون و تست قند خون شد.
همچنین پس از هماهنگی های لازم با شبکه بهداشت و درمان شهرستان،کارشناسان آن اداره پورمند و دوانیان و خانم سرکاری از وضعیت اماکن بهداشتی زندان اعم از اداری و اندرزگاه ها بازدید بعمل آوردند که مورد رضایت کارشناسان قرار گرفت.
در این هفته در زندان کازرون جشنواره غذای سالم با حضور دکتر بهاری پزشک زندان و رئیس نظام پزشکی شهرستان کازرون ، همچنین یک دوره آموزش بهداشت دهان و دندان توسط دکتر منصوریان دانپزشک این اداره در بین کلیه زندانیان برگزار گردید.
شایان ذکر است در هفته سلامت واحد بهداشت و درمان این اداره موفق به برگزاری ایستگاههای تست و آزمایشات اچ آی وی، تست های روان شناسی و آموزش های خود مراقبتی توسط پزشکیاران و روانشاسان این اداره شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*