اولین دوره جشنواره نیکی ها و مسابقات قرآن و اذان بین اندرزگاهی در زندان مرکزی شیراز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی شیراز ، اولین جشنواره نیکی ها و مسابقات قرآن و اذان بین اندرزگاهی به ابتکار اداره فرهنگی و تربیتی با محوریت رهنمود مقام معظم رهبری « زندان ها را به آموزشگاه نیکی ها تبدیل کنید »، به پاس قدردانی از زحمات و تلاشهای مددجویان منتخب و فعال در عرصه های فرهنگی، هنری، ورزشی، تربیتی، آموزشی و اخلاقی که در ایام تحمل مجازات، مسیر پویایی و تغییر را طی نموده اند برگزار گردید.

در این جشنواره مصطفی کیشانی معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل زندانهای استان فارس ، محمدی مدیر زندان مرکزی شیراز و سایر معاونین و مسئولین زندان مرکزی شیراز حضور داشتند.
معاون سلامت ، اصلاح و تربیت اداره کل زندانهای استان فارس ، بیان داشت : جایگاه هنر و هنرمند در تمامی جوامع انسانی و در تمامی اعصار، رفیع و قابل توجه و ستایش بوده است ، زیرا اشاعه مطلوب و مناسب و درخور شأن دین ، فرهنگ و باورهای اعتقادی بدون هنرمندی و ظرافت به شکست خواهد انجامید. بنابراین نقش هنر را در تمامی مسائل و به ویژه در حوزه فعالیت سلامت ، اصلاح و تربیت زندانیان را نمی توان نادیده گرفت و می بایست با طراحی و اجرای برنامه های هنری مدون ، تمامی زندانیان را به انجام فعالیتهای فرهنگی و هنری تشویق و ترغیب نمود.
وی در ادامه ضمن تأکید بر مشارکت همه بخش های مدیریتی و اجرایی در برنامه های اداره فرهنگی و تربیتی زندان مرکزی شیراز، افزود: به حمدا… با تلاش ها و پیگیری های فراوانی که صورت پذیرفته است زندان مرکزی شیراز جایگاه بسیار خوب و قابل قبولی را در حوزه های قرآنی، فرهنگی و هنری در سطح کشور به خود اختصاص داده است که می بایست نسبت به حفظ این جایگاه و پیشرفت در آن تلاش های جدی و مستمری صورت پذیرد.
وی با اشاره به دستورالعمل سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور در سال ۱۳۹۷ خاطر نشان کرد : در سال جاری برنامه ریزی ها و حمایت های بسیار خوب و قابل توجهی در راستای حمایت از فعالیتهای فرهنگی و هنری در زندان ها و مددجویان فعال در آن پیش بینی گردیده است ، و معتقدیم فعالیت های فرهنگی ، هنری و آموزشی نقش بسیار مهم و مؤثری در تأمین امنیت زندان ها ایفا می کند .
در ادامه حجت الاسلام سلیمانی ضمن تبریک ماه مبارک رجب و عید باستانی نوروز به همگان ، قرآن کریم را بزرگترین معجزه رسول مکرم اسلام (ص) دانست که از سوی خداوند متعال بر وجود نازنین آن حضرت نازل گردیده است تا به مدد آن انسان جاهلی از ظلمات و گمراهی نفس به روشنایی حق و حقیقت رهنمون و رهسپار گردد .
وی افزود: سرچشمه همه خوبی ها و نیکی ها ، ذات مقدس حضرت باری تعالی است و یاد و ذکر خداوند متعال ، بزرگترین عبادت و منشأ همه خیرات و برکات و موفقیت ها و سعادتمندی در دنیا و آخرت است .
محمدی رییس زندان مرکزی شیراز در ادامه این مراسم ، ضمن ابراز خورسندی از تلاشهای فرهنگی ، هنری و قرآنی صورت پذیرفته از سوی اداره فرهنگی و تربیتی ، اهمیت به قرآن و مباحث اعتقادی را سبب افزایش خیرات و برکات و رضایت خداوند متعال دانست و بیان داشت : توجه به اهمیت و ضرورت قرآن آموزی و قرآن خوانی جزء اصلی ترین اهداف و برنامه های زندان مرکزی شیراز در سال جاری و سالهای آتی دانست و از تمامی حوزه های مدیریتی و نظارتی زندان خواست تمام عزم خود را در سال جدید معطوف به این موضوع دارند و از فعالیتهای فرهنگی و قرآنی در اندرزگاه ها حمایت جدی و مستمر داشته باشند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*