اولین نشست تخصصی مدیرکل زندان های فارس با فرماندهان یگان حفاظت زندان ها برگزار شد

مدیرکل زندان های فارس در دیدار با فرماندهان یگان حفاظت زندان های استان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری در جهت رونق تولید گفت: لازمه جامعه امروز رونق اقتصاد و تولید است امیدوارم بتوانیم در این زمینه مؤثر باشیم.

سید حشمت اله حیات الغیب افزود: مسؤولیت شما در زندان ها، رهبری، مدیریت و فرماندهی است رهبری و مدیریت به معنای رشد، ارشاد و هدایت انسان ها و همچنین سامان دهی نظم و امنیت است.
وی تأکید کرد: در اسلام به ویژه مذهب تشیع، درباره رهبری و مدیریت تأکید فراوان شده است و پیامبر گرامی اسلام(ص) می فرماید اگر دو یا سه نفر در سفر بودید یکی را به عنوان رئیس، مدیر و یا فرمانده خود انتخاب کنید بنابراین، منابع انسانی نیازمند مدیریت، رهبری، اکتشاف و استخراج است و بر انتخاب فرماندهی لایق، شجاع و قاطع در امور نظامی و انتظامی تأکید شده است.
مدیرکل زندان های فارس یادآور شد: اگر فرمانده ضعیف عمل کند بدون تردید نیروهای تحت امر ایشان هم ضعیف خواهند بود و بالعکس، فرمانده لایق و توانمند در افزایش عملکرد و بهره وری نیروهای تحت امر مؤثر خواهد بود.
حیات الغیب ادامه داد: جامعه امروزی، به منظور نظم و انضباط در مجموعه زندان ها که تعداد قابل توجهی نیروی انسانی اعم از کارکنان و زندانیان وجود دارد نیازمند هدایت و رهبری ویژه ای می باشند.
وی تأکید کرد: فرمانده نباید ضعیف باشد و در تمام میادین باید با صلابت وارد امور کار شود و وجدان اخلاقی را در خود تقویت نماید.
مدیرکل زندان های فارس اظهار داشت: ایمان به خدا و ایمان به هدف از ویژگی های مهم یک فرمانده است ایمان، موجب دلیری و شجاعت در وی می گردد.
حیات الغیب همچنین به آفات مدیریت و فرماندهی نیز اشاره کرد و گفت: سپردن کار به دست افراد نالایق، تبعیض، حسادت، اعتنا به شایعات، از دست دادن فرصت ها، استبداد رأی، عدم مشاوره با دیگران، عجله و شتاب و عدم تحقیق در کارها و … را از آفات هایی دانست که ممکن است فرماندهان را تحت تأثیر قرار دهد.
وی همچنین با اشاره به ویژگی های فرماندهان موفق، تأکید کرد: فرمانده موفق؛ باید خلاق و پرتلاش، دارای توان تشخیص قوی، الگوی تفکر انتقادی، توانایی ایجاد نظم و انضباط در محیط کاری، جسارت، شجاعت حضور در خط مقدم، پشتکار، قدرت مدیریت و سازماندهی، آشنا به محیط کار و سابقه آموزشی و… باشد.
در ادامه مسائل امنیتی مورد تأکید قرار گرفت و سرهنگ رضا فرحناکی نکات امنیتی در زندان ها را تشریح کرد.


نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*