SONY DSC

بازدید اعضای شورای تأمین فیروزآباد از زندان و تأکید بر ساخت زندان جدید این شهرستان

به منظور بررسی راهکارهای شروع به ساخت زندان جدید، اعضای شورای تامین از اندرزگاه های زندان فیروزاباد بازدید و با زندانیان ملاقات و جلسه ای به همین منظور با حضور اعضاء برگزار گردید.
رحیم بازیاری رئیس زندان فیروزآباد گفت: رعایت مسائل حفاظتی و امنیتی از اولویت هی مهم سازمان می باشد و برای شروع به ساخت طرح احداث زندان جدید به همکاری مسئولین شهرستان و مقامات استانی نیاز است.
امام جمعه فیروزآباداز پیگیری شروع ساخت زندان جدید بیان داشت: زندان فعلی قدیمی می باشد که انجام اموراصلاحی و تربیتی با این وضعیت به خوبی امکان پذیر نمی باشد.
حجت الاسلام هاشمی زاده اظهار داشت: ساخت زندان استاندارد و جدید که در شأن فیروزآباد باشد از ضروریات است و باید مسئولین ضمن همکاری، موانع را برطرف کنند تا پس از چندین سال زندان جدید احداث گردد و این مهم پیگیری بیشتر را می طلبد.
فرمانده منطقه انتظامی گفت: نیروی انتظامی، دادسرا و زندان نقش مهمی در برقراری امنیت در جامعه دارند و اگر اقدامات اصلاحی و تربیتی به نحو احسن انجام شود، کمک قابل توجهی به امنیت پایدار شهر می کند.
سرهنگ جوکار ادامه داد: ساخت زندان جدید علاوه بر افزایش ضریب حفاظتی، باعث اصلاح و تربیت بیشتر نادمین می شود.
رئیس اداره اطلاعات تاکید کرد:یکی از مولفه های امنیت پایدار،اصلاح و تربیت زندانیان و آموزش حرفه و فنون مختلف به آنان است تا پس از آزادی،از آموزش های زندان استفاده کرده و زمینه اشتغال را برای خود فراهم آورند.
رئیس اداره اطلاعات ادامه داد: اصلاح و تربیت زندانیان و نیز آموزش حرفه و فنون نیاز به مکان مناسب دارد که با ساخت زندان جدید این مشکل حل خواهد شد.
رئیس منابع طبیعی بیان داشت: آماده هرگونه همکاری جهت ساخت زندان جدید فیروزاباد می باشیم.
بهبودی ادامه داد: زمین دراختیار مجموعه زندان قرار گرفته و مشکلات پیشرو نیز با همکاری مسئولین مرتفع خواهدشد.
دادستان دادسرای فیروزآباد گفت:ایجادامنیت در اولویت قراردارد و باید در این راستا گام های اساسی برداریم.
حافظ محمدی شروع به ساخت زندان جدید را از ضروریات دانست و اظهارداشت: امنیت از نان شب هم واجب تر است و لازم است تا با افزایش تعامل بین دستگاه ها این مهم عملیاتی شود.
حافظ محمدی بیان داشت: ساخت زندان زمینه ارائه خدمات مطلوب به نادمین را فراهم می کند و روند اصلاح و تربیت زندانیان را تسهیل می کند.
جانشین سپاه فیروزاباد نیز از همکاری مجموعه سپاه در افزایش ضریب حفاظتی و امنیتی خبرداد.
فرماندار شهرستان ضمن تشکر از مجموعه زندان در خصوص اصلاح و تربیت زندانیان و آموزش حرفه وفنون و سایر خدمات گفت: درهر جامعه ای زندان وجود دارد و افرادی در اجتماع قانون گریز هستند که ناگزیر باید مجازات شوند ویکی از مجازات ها نیز حبس می باشد.
علوی اظهارداشت: زندان فعلی با بافت قدیمی ظرفیت نگهداری زندانیان را ندارد، کمااینکه بدلیل نداشتن مکان مناسب،انجام اقدامات فرهنگی و اشتغال با مشکل مواجه می باشد که لازم است ساخت زندان جدید فیروزآباد هرچه سریعتر عملیاتی گردد.
فرماندار فیروزاباد ادامه داد: به ادارات خدمات رسان(اب،برق،گاز و تلفن) دستورهمکاری داده ایم و مشکلی در این زمینه نداریم.
وی ضمن تشکر از مجموعه شورای تامین اضافه کرد: درخصوص تسریع در شروع به ساخت زندان جدید با استانداری، اداره کل منابع طبیعی، آموزش و پرورش و سایر مقامات استانی رایزنی خواهم نمود تا این پروژه درهفته آتی کلنگ زنی شود.

SONY DSC

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*