بازدید دادستان های لارستان، نورآباد، کازرون و مستشار دادگاه سپیدان از مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی شیراز

سیدابراهیم مرتضوی دادستان دادگاه انقلاب اسلامی لارستان به صورت چهره به چهره با زندانیان ملاقات کرد.
دادستان دادگاه انقلاب اسلامی لارستان به منظور اعطای تسهیلات و کاهش جمعیت کیفری از این مرکز بازدید کرد و گفت: حضور به هنگام و به موقع قضات در زمان خود حتی اگر تسهیلاتی هم برای زندانی بدنبال نداشته باشد موجب تخلیه روانی او می شود و مسلماً قاضی را نسبت به شرایط خاص زندانی آگاه خواهد کرد.
وی افزود: تمام سعی دستگاه قضا بر این است که بتواند از اختیارات خود استفاده کند تا بتواند تسهیلات اعطایی را در راستای اصلاح و بازپروری زندانی به وی ارایه دهد.

بازدید دادستان نورآباد از مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی فارس

بازدید دادستان نورآباد از مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی فارس به منظور ملاقات چهره به چهره با متهمین این شهرستان با محوریت کاهش جمعیت کیفری زندان و همچنین اعطای تسهیلات انجام شد رحیمی در راستای این بازدید گفت: مسؤولان زندان بالاخص اداره فرهنگی زندان باید اشراف کامل بر شناخت اخلاق و رفتار زندانی داشته باشد تا مراجع قضایی بتواند نسبت به اعطای تسهیلات به زندانی با توجه به گزارش آنها اقدام کند .
وی افزود : اداره فرهنگی زندان می تواند تأثیر بسزایی در اصلاح و تربیت زندانی و بازگشت هر چه سالمتر وی به جامعه داشته باشد.

ملاقات دادستان شهرستان کازرون از مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی شیراز به منظور سهولت در برقراری ارتباط زندانیان با مراجع قضایی و همچنین بررسی و رسیدگی به پرونده های قضایی زندانیان مربوط به این شهرستان انجام شد.
حجت الاسلام و المسلمین حسین لطفی ضمن دیدار چهره به چهره با این زندانیان گفت: هدف دستگاه قضا، اصلاح و تربیت از طریق تعامل با سیستم اداری زندان بوسیله برنامه های فرهنگی-تربیتی بوده و زندان باید حداکثر توان خود را در زمینه ی اصلاح و بازگرداندن این افراد به جامعه به کار گیرد. وی افزود: این امر مهم از طریق برنامه های مدون و متنوع فرهنگی و اعطای تسهیلات به این افراد میسر می شود.

مستشار دادگاه انقلاب اسلامی سپیدان در ملاقاتی که با متهمین حوزه قضایی این شهرستان در مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی شیراز در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان به عمل آورد با زندانیان به صورت چهره به چهره ملاقات کرد.
فردین فتحی خاطر نشان کرد: کارکنان قسمت های مختلف زندان اعم از اداره فرهنگی و تربیتی و قضایی وظیفه مهمی در شناسایی وضعیت زندانی و معرفی به دادگاه های مربوطه دارند. و اگر صلاحیت فرد در خصوص اصلاح و تربیت و امید به بهبودی وی تایید شود دادگاه مربوطه می تواند نسبت به تعلیق حکم یا تخفیف در مجازات و آزادی مشروط ایشان تصمیماتی را اتخاذ کند، منوط بر اینکه اولین بار باشد که مرتکب جرم می شوند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*