بازدید رئیس دادگستری و دادستان فراشبند از زندان کازرون

در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان ها، حمید تقی زاده رئیس دادگستری و موسوی دادستان عمومی وانقلاب شهرستان فراشبند از زندان کازرون بازدید و با زندانیان حوزه قضایی خود ملاقات نمودند.

رئیس دادگستری و دادستان فراشبند به همراه اله کرم عزیزی رئیس زندان کازرون از کلیه اندرزگاه ها بازدید و از نزدیک با زندانیان حوزه قضایی فراشبند در خصوص رفع مشکلات قضایی آنان عرض حضوری و ملاقات نمودند.
عزیزی در جمع زندانیان گفت:نگاه ما در امر زندانبانی اسلامی معطوف به آیات نورانی قرآن کریم و فرمایشات ائمه معصومین و منویات مقام معظم رهبری به منظور بر خورداری از یک نظام زندانبانی بهتر و کاراتر جهت بازپروری و باز سازی شخصیت زندانیان می باشد.
تقی زاده رئیس دادگستری شهرستان فراشبند در این دیدار اظهار داشت: مسولین زندان اهتمام جدی در فراهم نمودن شرایط جهت اصلاح و تربیت زندانیان در مجموعه زندان داشته اند و امروز شاهد عملکرد خوب مجموعه زندان و مسولین واحدها بودیم.
تقی زاده گفت: یکی از دغدغه های حوزه قضایی فراشبند موضوع زندان بوده که با استفاده از ظرفیت های قانونی نسبت به اعطای تهسیلات قضایی برای زندانیانی که مورد اصلاح و تربیت و مورد تایید شورای طبقه بندی زندان قرار گرفته اند پس از انجام مراحل قانونی اقدام خواهد نمود.
رئیس دادگستری افزود : قوه قضاییه پرچم دار حقوق عمومی در جامعه است لذا ما با متخلفان و قانون شکنان مقابله و از حقوق مردم دفاع خواهیم کرد.
در این راستا تقی زاده نگه داشتن زندانیان محکومان مالی، دیه و مهریه در زندان را از معضلات جامعه دانست .
همچنین در این دیدار موسوی دادستان فراشبند بیان داشت : کلیه اقدامات و فرایندهای دستگاه قضایی بر اساس مصالح امنیتی و سازگار با حقوق مردم می باشد.اما در عین حال، نگاه دستگاه قضایی علاوه بر اصلاح زندانی و اعاده حیثیت اجتماعی، به خانواده های زندانیان هم معطوف می باشد.
وی گفت : زندانیان این را باید بدانند که این حوزه قضایی دارای خطوط قرمز هم می باشد این خطوط نسبت به زندانیان محکوم به جرائم مهم و خاص و زندانیانی که مرتکب غیبت می شوند می باشد.
موسوی در ادامه افزود: دیدگاه ما نسبت به زندانیان باز است و امیدواریم که زندانیان با مشارکت در برنامه های فرهنگی و تربیتی مورد اصلاح و تربیت قرار گیرند و تلاش در بازسازی شخصیتی خود نماید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*