بازدید معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و استاندار فارس از اندرزگاه نسوان زندان مرکزی شیراز

دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با حضور دکتر عنایت اله رحیمی استاندار فارس، دکتر سیده معصومه دستغیب مشاور استاندار در امور بانوان، مصطفی کیشانی سرپرست اداره کل زندان های فارس از اندرزگاه نسوان زندان مرکزی شیراز بازدید و با زندانیان چهره به چهره ملاقات و مشکلات آنان را بررسی کرد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده پس از بازدید از اندرزگاه نسوان زندان مرکزی شیراز گفت: همکاری خوبی با مجموعه قوه قضائیه و سازمان زندان ها درخصوص وضعیت زنان زندانی وجود دارد و بازدید از اندرزگاه نسوان زندان عادل آباد شیراز، دهمین بازدید از زندان زنان در کشور است که از بخش های مختلف آن بازدید شده است و در این زمینه کمک هایی در حد توان به مراکز مورد بازدید در حوزه های مختلف شده و در بخش هایی هم پیگیری هایی انجام شده است.
معصومه ابتکار افزود: تفاهم نامه ای برای همکاری با قوه قضائیه درخصوص آموزش زندانیان، توان افزایی، آموزش مهارت های زندگی و کمک به آنان منعقد شده است.
وی اضافه کرد: هدف ما این است که براساس تفاهم نامه، پرونده قضایی زندانیان زن که با فرزند خردسال در زندان نگهداری می شوند پیگیری شود تا این افراد به زندان باز منتقل شوند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: درخصوص اجرای دستبند و پابند الکترونیکی آمادگی همکاری با قوه قضائیه داریم تا برای زندانیان زن که شرایط استفاده از آن را دارند میسر شود.
ابتکار در ادامه گفت: زندان سختی های خودش را دارد و خوشبختانه اقدامات خوبی در زمینه آموزش و بازپروری زندانیان برای بازگشت به جامعه انجام شده است.
استاندار فارس گفت: اقدامات خوبی در زمینه بازتوانی، توان افزایی، توجه به امور فرهنگی و تربیتی و ارائه خدمات بهداشتی به زندانیان در زندان مرکزی شیراز انجام شده است.
عنایت اله رحیمی افزود: باید بپذیریم در ارتکاب جرم، بخشی مجرم مقصر است و بخش دیگر زمینه ایجاد آن در جامعه فراهم بوده است و جامعه بی تقصیر نیست، امیدواریم جامعه به سمتی حرکت کند که هر روز متهم و مجرم کمتری داشته باشیم.
وی با اشاره به حمایت خیرین گفت: در زمینه آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد، خیرین کمک های خوبی برای آزادی زندانیان داشته اند و به حمایت بیشتر خیرین در این حوزه نیاز است.
وی ادامه داد: باید بسترسازی شود افرادی که در اثر تلاطم بازار، گرفتار و دچار مشکل شده اند این افراد بتوانند مجدد به جامعه بازگردند و زندگی عادی را دنبال کنند.نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*