بازدید معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان از کانون اصلاح و تربیت

حمایت اداره ورزش و جوانان فارس از مددجویان کانون اصلاح و تربیت

اداره کل ورزش و جوانان استان فارس درراستای کاهش آسیب اجتماعی و بازگشت مناسب نوجوانان به جامعه از مددجویان کانون اصلاح و تربیت مرکزی واقع در شهر شیراز حمایت می کند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس به منظور دیدار با مددجویان،ازکانون اصلاح و تربیت مرکزی شهرشیراز بازدید کرد و از نزدیک با نوجوانان صحبت کرد.
علی رضایی دراین دیدار ضمن آگاهی از دلایل در کانون بودن مددجویان قول مساعد داد که تعدادی از نوجوانانی که مورد تایید کانون اصلاح و تربیت باشند پس از آزادی مورد حمایت اداره ورزش و جوانان استان فارس قراربگیرند تا بتواند با شرایط بهتری به جامعه بازگردند و آینده خود را بسازنند.
وی همچنین عنوان کرد: به منظور پرکردن اوقات فراغت مددجویان زمین چمن مصنوعی توسط اداره ورزش و جوانان استان فارس برای این افراد درحال ساخت است.
دراین دیدار که با حضور مرتضی نظری معاون اداری و مالی زندان های استان فارس و شکراله اسیایی مدیر کانون اصلاح و تربیت شهرشیراز همراه بود مسابقه فوتسال مددجویان کانون برگزارشد و به ورزشکاران هدایای شامل لباس ورزشی، کفش ،راکت بدمینتون و راکت پینگ پنگ اهداشد.
کانون اصلاح و تربیت مرکزی است که اطفال و نوجوانان بزهکار کمتر از ۱۸ سال در آنجا برای اصلاح، تربیت و آموزش نگهداری می‌شوند که به دلایل مختلف مرتکب جرم و بزه شده اند.
تعدادی از مددجویان کانون اصلاح و تربیت بدسرپرست یا بی سرپرست هستند و عده ای نیز با وجود والدین٬ کودکی خود را با افرادی همراه شده اند که آنان را گرفتار بزه و جرم کرده اند. جرایمی که در زمان ارتکاب آن فکر نمی کرده اند که با انجام آن از قانون تخطی کرده اند و روزی گرفتار شوند و آزادی از آنان سلب شود.
گروه سنی این عده از بزهکاران ایجاب می کند نام زندان برای آنها درنظر گرفته نشود مرکز نگهداری این افراد را کانون اصلاح و تربیت نامگذاری کرده اند و در مرکز تمامی استان ها کانون اصلاح و تربیت فعالیت می کند. با انجام فعالیتهای فرهنگی و تربیتی گسترده، کانون اصلاح و تربیت، زندان نیست؛ مدرسه آموزشی است.

تلاش مسوؤلین سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی این است که این افراد را اصلاح و بازپروری کرده و به جامعه بازگرداند.
این افراد باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند و باید شرایط و امکانات را در حوزه های مختلف آموزشی، فرهنگی، تربیتی، حرفه آموزی و روان درمانی برای آنان فراهم کرد.
کانون اصلاح و تربیت در شهر شیراز، در ۵کیلومتری شهرک میانرود در روستای کیان آباد واقع شده است.نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*