اخبار کوتاه

بازدید هیأت قضایی دادگستری های لار و جویم از زندان لارستان

سیّد ابراهیم مرتضوی رئیس دادگستری، ابوذر رنجبر دادستان عمومی و انقلاب و امین حشمتی رئیس دادگاه بخش جویم و احمد یعقوبی بازپرس دادسرای لار از زندان لارستان بازدید و با زندانیان ملاقات و مشکلات قضایی آنان را مورد بررسی قرار دادند.

رئیس دادگستری لارستان مجازات جایگزین حبس را مورد تاکید قرار داد و گفت : از اهداف دستگاه قضایی، کاهش جمعیّت کیفری زندان است که جهت نیل به این مهم از تمام ظرفیت های قانونی استفاده می نمائیم.

مرتضوی به کاهش وقوع جرائم خاص در شهرستان لار اشاره و افزود : گرایش مردم به آموزه های دینی، اخلاق مداری و فرهنگ عمومی سبب گردیده تا میزان وقوع جرائم خاص در این شهرستان کاهش یابد.

وی جرائم مربوط به مواد مخدر و سرقت های خُرد را از عمده ترین جرائم در این شهرستان برشمرد و تصریح کرد: شهرستان لار به لحاظ اتصال به استان های جنوبی کشور کشفیات قابل ملاحظه ای در حوزه مبارزه با مواد مخدر دارد و مرتکبین جرائم سرقت اغلب معتادین به مواد افیونی می باشند.

مرتضوی اقدامات انجام شده در زندان را مطلوب توصیف کرد و افزود : نظم و انضباط حاکم بر زندان، اشتغال و حرفه آموزی و بهداشت نشان از تلاش شبانه روزی مسئولین زندان دارد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*