با همکاری ستاد پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و انجمن حمایت از زندانیان جهرم جلسه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و کنترل خشم برگزار شد

با همکاری ستاد پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و انجمن حمایت از زندانیان جهرم جلسه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و کنترل خشم برگزار شد
جلسه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و کنترل خشم با حضور عباس روستازاده دادستان عمومی و انقلاب، قناعتیان معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری، جعفر رجبی رئیس زندان، سرهنگ توکل فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه جهرم، جمعی از مسئولین فرهنگی و نهاد های حمایتی و تعدادی از خانواده زندانیان در سالن سینما این شهرستان برگزار شد.
دادستان عمومی و انقلاب جهرم هدف از تشکیل انجمن حمایت از زندانیان را کمک به خانواده زندانیان که در معرض آسیب قرار دارند برشمرد و گفت: خانواده های زندانیان بیش از هر قشر دیگری در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند و به همین خاطر این قشر می بایست مورد حمایت بیشتری قرار گیرند.
وی افزود: همیشه باید در زندگی مواردی را مد نظر قرار داد تا در معرض آسیب قرار نگیریم که از مهمترین آنها شناخت محیط پیرامونی و آشنایی با قوانین و مقررات حاکم بر نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد و چه بسا افرادی که مرتکب جرم می شوند آشنایی با قوانین و مقررات نداشته اند.
روستازاده خانواده زندانیان را خطاب قرار داد و تاکید کرد: به افراد کلاهبردار و سودجو که با عنوان وابسته بودن به دستگاه قضایی پیشنهادهای فریبنده می دهند اعتماد نکنید و درخواست های خود را از طریق قانونی پیگیری نمایید.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جهرم ادامه داد: خانواده زندانیان گوهر وجودی خود را برای مدتی که سرپرست خانواده در زندان می باشد از دست ندهید و فکر طلاق و جدایی را از خود دور کنند که خود نوعی آسیب است که تبعات منفی آن تا پایان عمر گریبان گیر فرد خواهد شد.
روستا زاده بیان کرد: یگانه راه حل هر مشکل و مسئله ای مراجعه به دستگاه قضایی و مراجع انتظامی نیست و چه بسا نظارت و مدیریت بر اعضا خانواده و با نصیحت و تذکر بتوان از بروز آسیب جلوگیری کرد.
وی با اشاره به آیه ۲۱۶ سوره مبارکه بقره افزود: خداوند متعال در این آیه به صراحت بیان داشته که چه بسا چیزی را دوست ندارید و آن برای شما خیر است و چه بسا چیزی را دوست دارید و آن برای شما زیا ن دارد و خداوند مصلحت شمارا در همه امور میداند و شما نمیدانید.
دادستان عمومی و انقلاب جهرم تاکید کرد: کنترل خشم از مهم ترین راهکار در جهت پیشگیری از وقوع جرم محسوب می شود و بنا به فرموده حضرت علی(ع) در مواقع ناراحتی و حالات غیر طبیعی، تصمیم، تنبیه و تشویق صورت نگیرد و بسیاری از جرائم نتیجه عدم کنترل خشم و نداشتن صبر و تحمل می باشد که باعث می شود بهترین دوران زندگی یک فرد در زندان سپری شود.
روستازاده از اقدامات انجمن حمایت از زندانیان درخصوص جدیت در روند رسیدگی به مشکلات خانواده زندانیان و تحت حمایت قرار دادن این قشر آسیب پذیر در ابعاد مختلف مادی و معنوی قدردانی نمود.
سرهنگ غلامرضا توکل فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه جهرم در این جلسه از اعطا وام و تسهیلات اشتغال و محرومیت زدایی جهت خانواده زندانیان از طریق بسیج سازندگی خبر داد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*