برنامه های دهه فجر در زندان فیروزآباد؛ دیدار کارکنان زندان با امام جمعه، بازدید قضات از زندان و برگزاری محفل انس با قرآن

به منظور گرامیداشت دهه پرفروغ فجر، رئیس زندان فیروزآباد به همراه پرسنل ، در دفتر امام جمعه حاضر شدند.
رحیم بازیاری سرپرست زندان فیروزآباد ضمن انعکاس عملکرد زندان در زمینه های مختلف بیان کرد:اصلاح و تربیت زندانیان از موضوعات مهم زندان است و یکی از تکالیفی که همه ما بر دوش داریم اصلاح و تربیت زندانیان می باشد.
وی ادامه داد: اگر برنامه های اصلاحی و تربیتی به درستی انجام شود، باعث کاهش ارتکاب جرم می گردد و لازم است تا مسئولین فرهنگی و حمایتی شهرستان نسبت به اصلاح و تربیت قبل از ارتکاب جرم همت نمایند.
امام جمعه فیروزآباد نیزاظهار داشت : اصلاح و تربیت مورد تاکید خاص اسلام قرار گرفته است و اصلاح و نجات یک شخص ، اصلاح و نجات جامعه است.
هاشم زاده فعالیت های زندان فیروزآباد را مطلوب دانست و بیان داشت: بسیاری از زندانیان به دلیل فقر و نیز به صورت غیرعمدی به سمت خلاف و جرم کشیده شده که بایستی زمینه کمک و آزادی آنان فراهم شود.
به همین مناسبت سید محمد مهدی موسوی قاری برجسته کشوری در میان زندانیان حاضر و ضمن سخنرانی در خصوص کرامات انقلاب و دست آوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی، مبارزه با ظلم و مقاومت در برابر استکبار در محفل انس با قران زندانیان شرکت و به قرائت قرآن پرداخت.
همچنین به مناسبه دهه فجر رئیس دادگستری فیروزآباد به همراه قضات در زندان حاضر و به بررسی پرونده های قضایی زندانیان پرداختند.
صمد چوبینه در ابتدای بازدید بیان داشت: معاضدت قضایی و برسی پرونده های زندانیان از اولویت ها می باشد.
دادستان دادسرای فیروزآباد ضمن دیدار چهره به چهره با محکومین اظهار داشت: اعطای تسهیلات به محکومین به نسبت حسن خلق و رعایت مقررات توسط آنان انجام می شود و در این راستا بخشنامه های مربوطه و نیز نوع جرم و سابقه آنان مدنظر قرار می گیرد.
قابل ذکر است دراین بازدید، صمد چوبینه(رئیس دادگستری)، حافظ محمدی(دادستان)، صادقی (رئیس شعبه ۱۰۲)، مرتضی شش بلوکی( جانشین دادستان)، روستا(رئیس شعبه ۱۰۱)، قائدی ( رییس اجرای احکام حقوقی ) حضور داشتند که زمینه اعطای مرخصی به ۲۵ نفر و تمدید مرخصی ۱۲ نفر و نیمه باز ۵ نفر فراهم شد.
به منظور ارزیابی عملکرد واحدهای این زندان ، سیدعلیرضا سجادیان نیز دراین زندان حاضر و ضمن بازدید از تمام نقاط ، به بررسی عملکرد و ارزشیابی واحدها پرداخت. رئیس اداره بازرسی زندانهای فارس ضمن تشکر از سرپرست و پرسنل زندان ، رعایت مقررات را مورد تاکید قرارداد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*