اخبار کوتاه

به مناسبت دهه کرامت صورت گرفت: همزمان با پرچم گردانی حرم مطهر رضوی در زندان مرکزی شیراز، ۱۲ زندانی جرایم غیرعمد از زندان های فارس آزاد شدند

به مناسبت دهه کرامت و رسمی دیرینه پرچم بارگاه امام هشتم توسط خدام آن امام رئوف در زندان مرکزی، عطری از معنویت وفضایی عرفانی را تجلی کرد و زمینه آزادی ۱۲ زندانی از زندان های فارس فراهم شد.

این مراسم معنوی با حضور معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس، مدیرنمایندگی ستاد دیه فارس، مدیر زندان مرکزی شیراز و جمعی از خدام حرم رضوی در زندان مرکزی شیراز برگزار شد.
سیدرضا اسکندری مدیرنمایندگی ستاد دیه فارس گفت: همزمان با دهه کرامت و بزرگداشت حضرت احمدبن موسی(ع) شاهچراغ و حضور خادمین حرم امام رضا(ع) در زندان مرکزی شیراز، زمینه آزادی ۱۲ زندانی جرایم غیرعمد از زندان های استان فراهم و از زندان آزاد شدند.
اسکندری افزود: بدهی این افراد مبلغ ۷میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال بوده که با تلاش های صورت گرفته توسط شوراهای صلح و سازش مبلغ ۳میلیارد و ۵۵۰میلیون ریال گذشت رضایتمندانه از شکات حاصل شده است و با پرداخت ۳میلیارد و ۹۵۰میلیون ریال بدهی، زمینه آزادی آنان فراهم شده است.
مدیرنمایندگی ستاد دیه فارس اظهار داشت: با توجه به ساختار مردمی بودن ستاد دیه و لزوم تأمین منابع مالی برای فراهم کردن زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، جشن گلریزان با حضور خیرین مصادف با میلاد امام رضا(ع) با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می گردد.
وی اضافه کرد: ستاد دیه استان فارس با شماره حساب ۱۰/ ۱۱۹۹۱۱۹۹ نزد کلیه شعبه بانک ملت و شماره کارت بانکی ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۰۹۶۱ و از طریق سامانه تلفن همراه # ۱۰۱۰۱۰* ۴*۷۳۳* آماده دریافت کمک های نقدی خیرین در امر آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد استان فارس می باشد.
روح الله رضایی دانا مدیر زندان مرکزی شیراز، ضمن تبریک دهه کرامت گفت: دغه دغه اصلی ما در زندان ها توجه به مسائل فرهنگی و هنری زندانیان می باشد و تلاش کردیم که امسال نیز همچون سال های گذشته مراسم پرچم حرم مطهر رضوی هرچه با شکوه تر برگزار گردد.
وی افزود: با توجه به اینکه زندانیان در بند در شرایط خاصی قرار دارند حضور خدام و عطر پرچم رضوی برای تقویت روحیه این عزیزان بسیار اثرگذار است و خدام عزیز نایب الزیاره همه همکاران ما خواهند بود.
در ادامه حجت السلام شیرقاضی نماینده خدام در وصف آن حضرت سخنرانی نمود و گفت: سالهاست زیر این پرچم زندانیان زیادی با توسل به امام رضا و توکل به خدای متعال حاجت روا شده اند و در این دهه مبارک و سالروز امام رضا نایب الزیاره همه خواهیم بود .این برنامه به دلیل محدودیت های کرونایی و رعایت پرو تکل های بهداشتی برای کلیه بندهای زندان عادل آباد از شبکه سیمای عادل آباد به طور کامل پخش گردید.


نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*