اخبار کوتاه

به مناسبت هفته قوه قضاییه؛ آئین کلنگ زنی زندان جدید فیروزآباد با حضور اعضای شورای قضایی فارس برگزار شد

آئین کلنگ زنی زندان ۵۰۰ نفره فیروزآباد با حضور رئیس کل دادگستری استان فارس، مدیرکل زندان های فارس، امام جمعه فیروزآباد، اعضای شورای تأمین شهرستان و نماینده مردم شریف شهرستان های فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

رئیس کل دادگستری فارس گفت: زندان فیروزآباد از زندان های قدیمی و فرسوده استان است و به همین دلیل ساخت زندان جدید ضروری است.
حجت الاسلام سیدکاظم موسوی اظهار داشت: ۱۰ هکتار زمین مناسب برای ندامتگاه جدید درنظر گرفته شده، بودجه و اعتبارات لازم پیش بینی و تأمین و مناقصه آن برگزار شده است.
وی اضافه کرد: با راه اندازی زندان جدید، بحث تربیتی و آموزش زندانیان به نحو مطلوب‌تری انجام می گیرد و خانواده های زندانیان نیز کمتر در رفت و آمد به مرکز استان می شوند.

مدیرکل زندان های فارس نیز در این مراسم گفت: استان فارس به دلیل گستردگی جغرافیایی با ۲۰مرکز اصلاحی و تربیتی، بیشترین تعداد زندان را دارد.
اسحاق ابراهیمی گفت: به دلیل قدمت و فرسودگی زندان فعلی فیروزآباد و قرار گرفتن در مرکز شهر، به استناد قانون انتقال زندان های فرسوده از داخل به خارج شهرها و اسناد بالادستی و مصوبات شورای تأمین، ساخت زندان جدید در شهرستان فیروزآباد ضروری است.
وی اضافه کرد: تعدادی از زندانیان فیروزآباد در مرکز استان نگهداری می شوند رفت و آمد خانواده آنان به شیراز با مشکل مواجه است و با ساخت زندان، مشکل این خانواده ها مرتفع می شود.
مدیرکل زندان های فارس تأکید کرد: باز اجتماعی نمودن زندانیان، فرایند دشوار و پیچیده ای می باشد که نیازمند فراهم بودن بستر مناسب از نظر فضا، منابع مالی و انسانی است.
ابراهیمی ادامه داد: فضای مناسب و استاندارد از لحاظ اصول زندانبانی اولین و زیربنایی ترین مؤلفه برای اصلاح و تربیت زندانیان است و برای اجرای دقیق برنامه های اصلاحی و تربیتی و آموزش زندانیان، احداث زندان جدید ضروری است.
وی یادآور شد: زندان جدید فیروزآباد در زمینی به مساحت ۱۰۰هزار متربع با زیربنای ۷هزار و ۲۵۰ مترمربع به استناد ظرفیت استاندارد برای هر زندانی درنظر گرفته شده است و کار ساخت آن از امروز شروع می شود.




نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*