اخبار کوتاه

تجدید میثاق اعضای شورای قضایی استان فارس با آرمان های شهداء انقلاب و دفاع مقدس

به مناسبت هفته دفاع مقدس رئیس کل دادگستری استان فارس، معاونین دادگستری، اعضای شورای قضایی استان، سرپرستان مجتمع های قضایی شیراز و جمعی از قضات و کارکنان دادگستری فارس با حضور در گلزار شهدای شیراز ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهیدان با آرمان های بنيانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبری انقلاب تجدید میثاق کردند.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی با اشاره به آیه «ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون» خاطر نشان کرد: شهدای ما زنده هستند و درهمه لحظات حاضر و ناظر بر اعمال ما بوده و هستند و همه ما در فردای قیامت محتاج شفاعت شهدا هستیم .

وي با بیان این که همه وامدار خون شهداء هستیم گفت: همه مسئولین در بخش های مختلف نظام مقدس جمهوری اسلامی مسئولیت سنگین و خطیری برعهده دارند و آن حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان امانتی است که شهداء به ما سپرده اند.

رئیس شورای قضایی استان فارس استان فارس با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که فرمودند: “فضیلت زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست” گفت: شهداء زندگان واقعی و عندربهم یرزقون هستند چرا که به فرموده خداوند متعال کسانی که جهاد فی سبیل ا… می کنند از بالاترین درجات و اجر و قرب الهی در جوار حق تعالی برخوردارند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوي سربلندی ایران اسلامی را مرهون خون همه شهدای انقلاب و شهداي  ۸ سال دفاع مقدس دانست و گفت : شهدای عزیز آرمان های مردم ایران را که همان تحکیم پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی در کشور بود تحقق بخشیدند.

وی در ادامه افزود: امروز رزمندگان و جانبازان نیز از دیگر سرمایه های ارزشمند نظام هستند که با رشادت و دلیری در ۸ سال جنگ تحمیلی برای ایران اسلامی عزت و افتخار آفریدند و باید یاد این حماسه آفرینان برای نسل های آینده ذخیره سازیم.

گفتنی است در این مراسم مسؤولان قضایی استان فارس، اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان های فارس و اعضای شورای قضایی استان، رؤسای زندان های شیراز، ضمن غبارروبی و گلباران و عطر افشانی  قبور شهدای گمنام با قرائت فاتحه ،از مقام شامخ شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم تجلیل کردند و با آلاله های سرخ پیمانی دوباره بستند.


نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*