توزیع سبد کالا بین خانواده زندانیان نیازمند فیروزآباد

به مناسبت عید سعید نوروز، با همکاری انجمن حمایت زندانیان فیروزآباد، سبد کالا و وجه نقد بین ۵۰ خانواده زندانی در فیروزآباد توزیع شد.
رحیم بازیاری سرپرست زندان فیروزآباد ضمن تشکر از مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان و دادستان دادسرای فیروزآباد، اظهار داشت: نهادهای غیردولتی و مردمی می توانند نقش مؤثری در کمک به خانواده زندانیان داشته باشند و لازم است که در این راستا انجمن حمایت زندانیان نیز دامنه مساعدتهای خویش را گسترش دهد.
بازیاری اظهار داشت: درصد قابل توجهی از زندانیان به دلیل فقر به سمت جرم سوق داده می شوند و اگر به این قشر آسیب پذیر جامعه توجه خاصی شود زمینه ارتکاب جرم در جامعه به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند.
سرپرست زندان فیروزآباد اظهار داشت: پیشگیری بهتر از درمان است و باید قبل از ارتکاب جرم، با حمایت از افراد آسیب پذیر از بعد مالی و روانی ، زمینه بروز جرم و تخلف را از بین برده و این مهم جزء با احساس مسئولیت ارگان ها و نهادهای مرتبط امکان پذیر نیست.
رحیم بازیاری اضافه کرد: هرچند شخص مجرم زندانی می باشد ولی خانواده آنان در رنج می باشند و باید مساعدت خویش به خانواده زندانیان فقیر و نیازمند را افزایش دهیم.
مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان نیز بیان داشت: انجمن در حال افزایش فعالیت ها می باشد و ما توانسته ایم با رایزنی های به عمل آمده با مسئولین و تعامل با مراجع ذی ربط ، سطح فعالیت ها را افزایش دهیم.
پالیزدان ادامه داد: از خیرین و مسئولین شهرستان همچون؛ فرمانداری، نماینده مجلس، بهزیستی ، کمیته امداد(ره) و … درخواست داریم تا انجمن را مورد حمایت قرار دهند.
قابل ذکر است این سبد کالایی شامل برنج، روغن ، حبوبات ، ماکارونی و نیز وجه نقد معادل هرنفر ۱۰۰هزارتومان که بین پنجاه نفر از زندانیان نیازمند توزیع گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*