جشن میلاد حضرت زهرا(س) در زندان شماره دو شیراز برگزار شد

به مناسبت سالروز ميلاد با سعادت ریحانه بوستان نبوت و فخر زنان عالم حضرت فاطمه (س) و روز مادر مراسمی در سالن اجتماعات زندان شماره ۲ شیراز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی زندان شماره ۲ در ابتدای این مراسم روح اله امجاری رئیس زندان ضمن تبریک سالروز ولادت با سعادت بانوي نمونه دو عالم حضرت فاطمه زهرا( س ) گرایش به الگو و تأثیرپذیری از سیره و سنت ائمه معصومین (ع) در امور مختلف زندگی فردی و اجتماعی را از جمله گرایش‌های فطری انسان دانست.
وی با اشاره به روایتی از حضرت زهرا سلام الله علیها که می فرمایند بهترین شما کسانی اند که با مردم نرمترند و زنان خویش را بیشتر گرامی می دارند، افزود: زندگی و سیره حضرت زهرا(س) بسیار آموزنده است چون سرچشمه ی همه خوبی های جهان است و خداوند لقب کوثر را به او عطا کرد.
امجاری ادامه داد: فطرت كمال جویی انسان او را برآن می‌دارد تا برای رسیدن به هدف و كمال از بهترین الگوها ‌استفاده نماید . قرآن كریم‌ که برای هدایت انسان و پاسخگوئی به نیازهای فطری او نازل شده است‌، کامل‌ترین الگوها‌ را پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت آن حضرت برمی‌شمارد و به‌صراحت آنها را به عنوان برترین الگوها معرفی می‌نماید. خاندان نبوت ، هادیان خلقند و زندگی و کلام‌شان حجت و الگوی مردمان، پس شناخت و بهره گرفتن از هدایت آنان در حد امکان، وظیفه‌ای است که به انجام آن نیازمندیم.
در ادامه این مراسم نمایشگاه کتاب و مسابقات متنوعی جهت افزایش روحیه زندانیان.برگزار وهدایایی اهدا و در جهت تجلیل روز زن یک نوبت ملاقات حضوری به خانواده زندانیان اعطا شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*