جلسه هم اندیشی درخصوص اجرای مطلوب برنامه های کتابخوانی در زندان مرکزی شیراز برگزار شد

جلسه هم اندیشی محمدی مدیر زندان مرکزی شیراز و مسئولین اداره فرهنگی-تربیتی درخصوص عملکرد کتابخانه مشارکتی امام خمینی (ره) زندان مرکزی برگزار شد.
حجت الاسلام جهاندیده مسئول کتابخانه امام خمینی (ره) زندان مرکزی شیراز با ارائه گزارشی از عملکرد این کتابخانه و میزان جذب و مشارکت زندانیان، کارکنان و سربازان وظیفه زندان بیان داشت: براساس تفاهمنامه منعقد شده بین نهاد کتابخانه های عمومی استان و زندان مرکزی شیراز تعداد ۱۰۹۰ جلد کتاب با موضوعات و عناوین مختلف و متنوع و تعداد ۸۲۴ نسخه مجلات گوناگون در مراجعات مکرر توسط این واحد در ۳ماهه اخیر دریافت و به آرشیو کتابخانه افزوده شد.
وی افزود: در زمینه برگزاری مسابقه جشنواره ملی رضوی ویژه استان فارس در سال گذشته و در میان کل کتابخانه های فارس رتبه نخست را به خود اختصاص داده و در زمینه اجرای مسابقات کتابخوانی بر اساس اجرای دستور العملهای ابلاغی سازمانی و نهادهای فرهنگی مربوطه گام های مؤثر و مطلوبی برداشته شده است.
حمید محمدی مدیر زندان مرکزی شیراز، خواستار افزایش هرچه بیشتر تعداد کتاب و نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در میان زندانیان، کارکنان و سربازان وظیفه زندان مرکزی شیراز و تلاش جهت کسب عناوین ممتاز و شایسته همانند سالهای گذشته گردید.
وی همچنین به آثار مطلوب گسترش کتاب و کتابخوانی در بین زندانیان اشاره کرد و افزود: با تشویق گروه های هدف به مطالعه و علم اندوزی می توان به بازگشت سعادتمندانه آنان به آغوش جامعه و خانواده امیدوار بود و برگزاری مسابقات مختلف کتابخوانی می تواند به ایجاد روحیه و نشاط بیشتر بین آنان کمک قابل توجهی داشته باشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*