اخبار کوتاه

جلسه هیأت مدیره انجمن حمایت زندانیان شیراز در اداره کل زندان های فارس برگزار شد

جلسه هیأت مدیره انجمن حمایت زندانیان شیراز با حضور حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب و رئیس هیأت مدیره انجمن حمایت زندانیان شیراز، اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان های فارس، محمدرضا امیری فرماندار شیراز و اعضای هیأت مدیره انجمن در اداره کل زندان های فارس برگزار شد.

حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب و رئیس هیأت مدیره انجمن حمایت زندانیان شیراز گفت: رسالت انجمن حمایت زندانیان در جهت کمک به زندانیان و خانواده آنان و بازپروری و اصلاح زندانیان و همکاری با زندان ها و مؤسسات تأمینی و تربیتی و مراکز مراقبت پس از خروج زندانیان است.
رئیس هیأت مدیره انجمن حمایت زندانیان شیراز افزود: در بحث کمک به خانواده زندانیان موضوع مالی، بیشتر مورد توجه می باشد اما کمک خیرین، کمک به انسانیت، عاطفه و کانون گرم خانواده های افراد در بند زندان است که فراتر از کمک مالی آنان می باشد.
آسیابی افزود: خانواده زندانیان علاوه بر مشکلات مالی، مشکل در بند بودن سرپرست خانواده را نیز دارند و لازم است با همت خیرین و نهادهای حمایتی توجه بیشتری به آنان شود.
دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت: انجمن حمایت باید به دنبال اشتغال و درآمدزایی پایدار و جلب کمک خیرین برای خانوارهای زیرپوشش باشد و از ظرفیت های استان و خیرین به نحو مطلوب استفاده کند.
وی افزود: جشن های گلریزان برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد مدیریت شوند تا مبالغ بیشتری توسط خیرین جمع آوری شود.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان های فارس گفت: بسیاری از خانواده‌های زندانیان در معرض آسیب‌های احتمالی هستند انجمن حمایت از زندانیان با ایجاد اشتغال و فرصت های شغلی و با زیر پوشش قرار دادن این خانواده‌ها می تواند زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه را فراهم کند.
مدیرکل زندان های فارس افزود: کمک به اشتغال و حرفه‌آموزی زندانیان یکی دیگر از خدمات حمایتی انجمن‌های حمایت زندانیان است که پس از آزادی فرد از زندان، از طریق معرفی به مؤسسات کاریابی و مراجع ذیربط در امر اشتغال و همچنین تأمین ابزار کار و کارگاه های زیر نظر انجمن می تواند زمینه اشتغال آنان را فراهم کند.
وی تأکید کرد: با جذب اعتبارات اشتغالزایی برای زندانیان آزاد شده با همکاری مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج می توان مشکلات و آسیب هایی که ممکن است پس از آزادی گریبانگیر این افراد شود را به حداقل ممکن رساند.
محمود قربانی مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان شیراز گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این مرکز ارائه کرد و گفت: اقدامات خوبی در راستای اصلاح و تربیت زندانیان در حوزه های مختلف در زندان های شیراز انجام شده است به گونه ای که ما شاهد هستیم زندانی خطرناک، پس از آزادی به عنوان یک فرد خلاق و نیروی کارآمد در سطح جامعه فعالیت می کند.
وی افزود: از ابتدای سال جاری هر ماه حداقل یک سبد کالا توزیع و ۸۰۰میلیون مستمری و مبلغ ۱۰۱ میلیون تومان کمک هزینه تحصیلی به ۴۰۰نفر پرداخت شده است.
قربانی ادامه داد: تعداد ۲۶۰نفر کمک هزینه تحصیلی در دست اقدام است و به زودی پرداخت می شود.
مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان شیراز اضافه کرد: از ابتدای راه اندازی کمیته سفیران صلح و دوستی ۲۱۵پرونده بررسی و حدود ۱۰۳نفر از قصاص نفس با رضایت و یا پرداخت دیه از حق خود گذشت کرده اند.
محمدرضا امیری فرماندار شیراز در ادامه ضمن قدردانی از مسؤولین زندان ها و انجمن حمایت زندانیان، درخصوص کمیته صلح و دوستی، در رایزنی با بخشداران، شورای اسلامی، دهیاران و … آمادگی همکاری کرد.
شایان ذکر است با همت خیرین حاضر در جلسه هیأت مدیره انجمن حمایت زندانیان، زمینه آزادی یکی از زندانیان که به مدت ۷ سال در زندان مرکزی شیراز تحمل کیفر می کند، فراهم شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*