دادستان عمومی و انقلاب جهرم در بازدید از زندان این شهرستان: تمامی زندانیان واجد شرایط از تسهیلات قضایی استفاده کرده و این روند ادامه دارد

عباس روستازاده دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جهرم از زندان این شهرستان بازدید و در ارتباطی چهره به چهره و از نزدیک با زندانیان ملاقات و مشکلات قضایی آنان را مورد بررسی قرار داد.
دادستان عمومی و انقلاب جهرم با بیان این که تمامی زندانیان واجد شرایط مشمول تسهیلات قضایی می شوندگفت: در اجرای دستور العمل قوه قضائیه و در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان ها، اعطای تسهیلات به زندانیان واجد شرایط ادامه دارد و با حضور مستمر و هدفمند قضات دادگستری و دادسرا در زندان این روند تسریع پیدا می کند و از همه ظرفیت های قانونی و قضایی جهت نیل به این هدف استفاده می شود.
وی افزود: مشکلات اجتماعی و فرهنگی از جمله مسائلی هست که افراد با زندانی شدن با آن مواجه و خانواده های آنان نیز تحت تأثیر و تبعات ناشی از حبس قرار می گیرند.
روستا زاده افزود: زندانیانی که شاکی خصوصی دارند تلاش کنند رضایت شکات را جلب تا بتوانند از تسهیلات قضایی بهرمند و زندانیان جرائم مالی می بایست نسبت به پرداخت دین خود اقدام و یا تقاضای اعسار و تقسیط نمایند.
دادستان عمومی و انقلاب جهرم حضور زندانیان در دوره های آموزشی را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: اصلاح مجرم و بازگرداندن آنان به جامعه از اهداف حبس می باشد و به زندانیانی که فعالیت های قرآنی و فرهنگی داشته باشند تسهیلات ویژه ای اعطاء می شود.
محمود مقیمی رییس زندان شهرستان جهرم از تعامل صمیمانه و موثر مجموعه قضایی خصوصاً رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان قدردانی نمود.
گفتنی است با حضور دادستان عمومی و انقلاب جهرم در شورای طبقه بندی با اعطا تسهیلات قضایی به ۴۸ نفر از زندانیان واجد شرایط موافقت گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*