دادستان عمومی و انقلاب جهرم: لازم است زندانیان واجد شرایط اشتغال، گواهینامه مهارت و حرفه آموزی داشته باشند

عباس روستازاده دادستان عمومی و انقلاب جهرم از قسمت های مختلف زندان بازدید و ضمن حضور در اندرزگاه ها با زندانیان ملاقات و مشکلات قضایی آنان را مورد بررسی قرار داد.
دادستان عمومی انقلاب جهرم در بازدید از کارگاه اشتغال و حرفه آموزی گفت: یکی از راه های کارآمد و موثر جهت نیل به اهداف بازپروری، درمان و اصلاح مجرمین آموختن حرفه و شغل به آنان است.
روستازاده بر غنی سازی اوقات فراغت زندانیان با آموزش های هدفمند تاکید و تصریح کرد :یکی از اساسی ترین راه حل های بازسازی شخصیت فرد مجرم حرفه آموزی است که علاوه بر رفع نیاز های مادی به افزایش خودباوری و اعتماد به نفس آنان نیز کمک و از وقوع مجدد جرم پیشگیری می نماید.
روستازاده افزود: فرایند اصلاح تربیت زمانی کامل می شود که فرد زندانی پس از آزادی از زندان زندگی شرافتمندانه ای داشته باشد که یکی از مولفه ها جهت نیل به این مهم توانمندسازی بوسیله حرفه آموزی و ایجاد اشتغال است.
دادستان عمومی انقلاب جهرم تاکید کرد: اثربخشی برنامه های کاهش آسیب های اجتماعی با محوریت اشتغال و حرفه آموزی میسر است و جامعه و صاحبان صنایع و مشاغل نیز می بایست نگرشی مثبت نسبت به فردی که در زندان بوده و خانواده وی داشته باشد.
وی تأکید کرد: لازم است زندانیان واجد شرایط اشتغال، گواهینامه مهارت و حرفه آموزی داشته باشند تا از تسهیلات قضایی اشتغال به کار (رأی باز) برخوردار شوند.
جعفررجبی رئیس زندان جهرم به تشریح فعالیت های اشتغال و حرفه آموزی در زندان این شهرستان پرداخت و افزود: در حال حاضر با تعامل گسترده با اداره فنی و حرفه ای و جهاد کشاورزی و بهره گیری از مربیان مجرب آن نهاد ها ۱۲رشته که بازار کار مناسب دارند به زندانیان آموزش داده می شود.
رجبی یادآوری کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۴۱۰ گواهینامه معتبر از سوی نهاد های آموزش دهنده برای زندانیان صادر گردیده که آنان می توانند پس از آزادی به مراکز مرتبط مراجعه و از تسهیلات اعطایی بهره مند شوند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*