دادستان عمومی و انقلاب شیراز در بازدید از زندان عادل آباد شیراز عنوان کرد: استفاده از مجازات های جایگزین حبس یکی از اولویت ها کاری قضات

دادستان عمومی و انقلاب شیراز با حضور معاونین رئیس کل دادگستری و رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب شیراز و معاونین دادسرای مرکز فارس از اندرزگاه های زندان مرکزی و بازداشتگاه مرکزی شیراز و اندرزگاه نسوان و کارگاه های اشتغال زندانیان بازدید و با زندانیان حضوری ملاقات و مشکلات قضایی آنان را بررسی کردند.

علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب شیراز در بازدید از زندان مرکزی شیراز از طریق صدا و سیمای مرکز عادل آباد دهه فجر را به زندانیان تبریک گفت و اظهار داشت: هدف از بازدید، ارتباط چهره به چهره با زندانیان و بررسی مشکلات آنان در چارچوب قانون و مقررات است.
دادستان عمومی و انقلاب شیراز افزود: در زندان های استان، تغییر و تحولات اساسی و گسترده ای در راستای اصلاح و تربیت زندانیان در حوزه اشتغال و حرفه آموزی، سوادآموزی، قرآن آموزی و توجه به آموزه های دینی و همچنین خوشایندسازی محیط زندان انجام گرفته است که این اقدامات، اثرات مثبتی در روح و روان زندانیان داشته است.
وی تأکید کرد: زندانیان از این فرصت فراهم شده در راستای بازپروری شخصیت خود و کمک به خانواده هایشان در بازگشت مفید به جامعه استفاده نمایند.
صالحی پس از بازدید از زندان مرکزی در جلسه کاهش جمعیت کیفری زندان ها گفت: خوشبختانه آمار متهمین نسبت به محکومین کاهش و با تلاش مددکاران زندان ها و همکاری قضات در تأمین قرارها، اعطای تسهیلات قضایی در خصوص مرخصی پایان حبس در سال جاری افزایش یافته است و درخصوص اعطای آزادی مشروط و اعسار نیز با مجموعه زندان همکاری بیشتری شود و در دستور کار قضات قرار گیرد.
دادستان عمومی و انقلاب شیراز افزود: استفاده از مجازات های جایگزین حبس در دستور کار قضات قرار گیرد و به زندانیان واجد شرایط مجازات جایگزین حبس اعطاء شود.
وی همچنین در راستای رفاه حال خانواده زندانیان، انتقال زندانیان زن به استان محل سکونتشان براساس تبصره۳ ماده۵۱۳ قانون آئین دادرسی کیفری را مورد تأکید قرار داد.
عبدالنبی نجیبی معاون برنامه ریزی و قضایی رئیس کل دادگستری فارس نیز از آمادگی برای اجرای طرح پابند الکترونیکی در استان فارس خبرداد و گفت: بزودی این طرح با همکاری مجموعه قضایی و زندان ها انجام می شود.
سید حشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندان های فارس گزارشی از وضعیت جمعیت کیفری زندان های استان و اقدامات انجام شده و راهکارهای کاهش جمعیت کیفری ارائه نمودند.
گفتنی است در این بازدید به مناسبت دهه مبارک فجر ضمن اعطای مرخصی یک هفته ای به زندانیان واجد شرایط به غیر از مجرمان جرائم مهم و سارقین، زمینه آزادی تعداد دیگری از زندانیان با استفاده از تسهیلات قضایی فراهم گردید.نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*