دادستان عمومی و انقلاب شیراز در مراسم حمایت از خانواده زندانیان: خانواده های زندانیان در معرض آسیب های اجتماعی هستند

دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت: خانواده های زندانیان در معرض آسیب های اجتماعی هستند که در تلاشیم با حضور خیرین و مسؤولین مشکلات آنها را کاهش دهیم.

علی صالحی در مراسم نسیم ملی مهر حمایت از خانواده زندانیان، تاکید کرد: استان فارس همواره در مباحث خیر پیشگام بوده و خیرین نیز در زمینه جشن های گلریزان و کمک های خیرخواهانه توجه ویژه ای به خانواده زندانیان داشته اند.
وی ادامه داد: جشن ملی نسیم مهر سالانه با هدف فرهنگ سازی برگزار می شود باید به این مهم توجه داشت که خانواده زندانیان قربانی جرم و جنایتی شدند که در آن نقشی نداشتند نباید برچسب زندانی بودن سرپرست خانواده را داشته باشند. بنابراین باید به آنها توجه ویژه شود.
دادستان عمومی و انقلاب شیراز ادامه داد: فلسفه برگزاری جشن نسیم مهر، تکریم خانواده زندانیان و حفظ کرامت آنان است.
دادستان عمومی و انقلاب شیراز افزود: متاسفانه امروز خانواده زندانیان بیش از هر گروه در جامعه نزدیک به آسیب های اجتماعی هستند.
صالحی یادآور شد: موضوع طلاق و تکدی گری در این بحث بسیار جدی است به همین دلیل تلاش داریم با استفاده ازمسؤولین و خیرین این مجموعه را ساماندهی کنیم.
وی تصریح کرد: حداقل دغدغه خانواده زندانیان باید زندانی شدن فرد باشد نه تأمین مایحتاج زندگی آنان. مسؤولین و خیرین تقاضا می شود که به اشتغال خانواده ها کمک شود.
سیدحشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندان های فارس گفت: در سطح استان فارس ۱۴ مرکز انجمن حمایت زندانیان وجود دارد و۶هزار خانوار علاوه براینکه زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند از طریق انجمن های حمایت مستمری، سبد کالا و کمک های نقدی دریافت می کنند.
وی افزود: سال گذشته ۲۵میلیارد ریال مستمری به صورت نقدی و غیرنقدی به خانواده های زیر پوشش پرداخت شده است و یکی از اهداف اصلی اعضای هیأت مدیره انجمن ها، اشتغالزایی و توانمندسازی خانواده زندانیان زیر پوشش است.
حیات الغیب گفت: زمینه اشتغال ۲۰۰نفر از خانواده زندانیان نیز با مساعدت انجمن ها، کمیته امداد حضرت امام(ره) و سایر نهادهای حمایتی فراهم شده است. و سال گذشته حدود ۲۰۰نفر از زندانیان واجد شرایط با همت انجمن حمایت از زندان ها آزاد شدند.
حجت الاسلام سید صدراله رجایی نسب معاون قضایی و فرهنگی دادگستری فارس نیز سخنانی درخصوص فضایل انفاق و کمک به فقرا بیان کرد.
در این مراسم تعدادی از خیرین نیک اندیش نیز برای حمایت از خانواده زندانیان مبلغی از مال خود گذشتند و توشه ای برای سفر آخرت خود اندوخته کردند.
در حاشیه این مراسم مشاورین زندان مرکزی شیراز به خانواده زندانیان مشاوره ارائه کردند و نمایشگاه صنایع دستی زندانیان زندان های شیراز در معرض دید عموم قرار گرفت.
شایان ذکر است در پایان مراسم شهدخت شهسواری و سید حسام موسوی به عنوان بازرس انجمن حمایت زندانیان شیراز برای مدت یکسال انتخاب شدند.نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*