دوره آموزشی ارتقاء مهارت های اخلاقی و زندگی ویژه همسران و فرزندان زندانیان با حضور مسئولین قضایی و اجرایی شهرستان در سالن اجتماعات زندان فسا برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره زندان فسا؛ دوره آموزشی ارتقاء مهارت های اخلاقی و زندگی، ویژه همسران و فرزندان زندانیان زندان فسا با حضور محمد رضا تواضعی دادستان فسا، عزیزی رئیس حوزه قضایی بخش شیبکوه، حجت اله رضایی مدیر عامل انجمن حمایت، جلال زراعتی رئیس زندان فسا و مدرسین دوره آموزشی در زندان فسا در راستای اجرای تفاهم نامه با ستاد ساماندهی آسیب های اجتماعی استانداری فارس برگزار گردید .
در ابتدای این دوره آموزشی محمد رضا تواضعی دادستان فسا در جمع خانواده زندانیان گفت: همه تلاش دستگاه قضایی این است که بتوانیم امنیت شهر و خانواده ها را در سطح شهرستان با اجرای درست قوانین فراهم کنیم تا حق و حقوق شهروندی در این جامعه ضایع نگردد.
وی تاکید کرد: اگر فردی تخلف کرد و برای اصلاح و تحمل کیفر به زندان معرفی شد دلیل نمی شود در حق خانواده وی اجحافی صورت گیرد و باید از تمامی ظرفیت ها برای حمایت از خانواده زندانیان در جهت رفع آسیب ها گام های اساسی برداشته شود.
در ادامه محسن عزیزی رئیس حوزه قضایی بخش شیبکوه برگزاری این دوره ها را برای خانواده های زندانیان ضروری خواند و اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی برای حمایت از خانواده های زندانیان، برنامه ها و اقدامات مناسبی پیش بینی کرده است که باید از این پتانسیل ها استفاده کرد.
جلال زراعتی رئیس زندان فسا ضمن تشکر از حضور مسئولین قضایی در این کارگاه آموزشی تاکید کرد: حمایت های همه جانبه اعم از معنوی و مادی از خانواده های زندانیان از اولویت های سازمان زندان ها می باشد که باید در جهت این مهم فعالیت های بیشتری صورت گیرد .
در ابتدای این دوره آموزشی حجت اله رضایی مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان فسا طی گزارشی اعلام کرد: این دوره آموزشی به مدت ۲ روز متوالی در جهت ارتقاء مهارت های اخلاقی و زندگی همسران و فرزندان ۱۵ سال به بالای به تعداد ۱۰۰ نفر تشکیل شده است.
شایان ذکر است این دوره های آموزشی، در خصوص مسائل مربوط به امنیت اخلاقی، خطرات و سوء استفاده از اینترنت، شبکه های اجتماعی و فضای مجازی توسط کارشناس پلیس امنیت اخلاقی ( فتا)، آشنایی با حقوق زندانی ( عفو ، مرخصی و …) و نحوه پیگیری از مراجع قضایی و خطرات ناشی از سوء استفاده اخلاقی برخی افراد فرصت طلب و همچنین آموزش مهارت های اساسی زندگی می باشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*