اخبار کوتاه

دوره آموزشی مدیریت زندان به میزبانی مرکز آموزش منطقه۴ سازمان زندان ها در شیراز، در حال برگزاری است

دوره آموزشی مدیریت زندان با عنوان؛ طرح مطالعه طراحی و اعتبارسنجی الگوی جامع آموزش مدیران زندان با حضور رؤسای زندان ها و کارکنان مشمول این دوره آموزشی از زندان های سراسر کشور به مدت ۳ روز به صورت عملی در شیراز در حال برگزاری است.
آیین افتتاحیه دوره آموزشی مدیریت زندان با حضور دکتر رمضانیان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم قضایی تهران، پاکیده معاون دفتر آموزش و پژوهش سازمان زندان ها، ابراهیمی مدیرکل زندان های فارس و بیش از ۵۰نفر از کارکنان مشمول این دوره آموزشی در سالن اجتماعات اداره کل زندان های فارس برگزار شد و پس از آن کارآموزان در ۳گروه مجزا از بخش های مختلف زندان مرکزی شیراز بازدید کردند.
مدیرکل زندان های فارس در مراسم افتتاحیه ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان گفت: استان فارس از نظر تعداد زندان در سطح کشور رتبه اول و از نظر جمعیت کیفری سومین استان می باشد.
اسحاق ابراهیمی افزود: اقتصاد تک محصولی در استان، خشکسالی های اخیر و بیکاری، از عمده دلایل گرایش افراد به سمت جرم می باشد.
وی اظهار داشت: استان فارس در مسیر ترانزیت و گلوگاه ورود مواد مخدر قرار دارد و به همین دلیل بیشترین جرایم استان، مربوط به مواد مخدر است.
مدیرکل زندان های فارس اظهار داشت: مدیران پیشین در استان خدمات خوبی در حوزه زندانبانی ارائه کرده اند و این زحمات ستودنی است و تلاش همه همکاران ما این است که این روند ادامه یابد و زندان های استان در حوزه های مختلف زندانبانی، الگوی مناسبی برای سایر زندان های کشور باشند.
ابراهیمی تأکید کرد: همه شما عزیزان در حوزه زندانبانی خدمت کرده اید و این بازدیدها با هدف انتقال تجربیات، انعکاس مشکلات و نقاط ضعف و ارائه پیشنهادات سازنده، بسیار مفید و مثمرثمر می باشد انتظار ما این است که در این زمینه همکاران ما در استان فارس را همراهی نمایید.
دکتر رمضانیان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم قضایی تهران گفت: ارتباط مستقیمی که بین دو حوزه نظری و عملی در فرایند اجرای پروژه وجود دارد باعث می شود محتواها در این دو حوزه تلفیق و قابل استفاده گردند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم قضایی تهران افزود: هر طرحی را نمی توان برای هر سازمانی اجرا کرد و ضروری است الگوی بومی شده هر سازمان اجرا شود.
وی اظهار امیدواری کرد که در پایان این دوره آموزشی، الگویی طراحی و این الگو مبنایی برای آموزش های مدیران آینده در زندان های سراسر کشور باشد.
پاکیده معاون دفتر آموزش و پژوهش سازمان زندان ها در ادامه تأکید کرد: دوره مدیریت زندان است و همه همکاران لازم است برنامه های اجرایی را با نظم خاصی دنبال کنند و سؤالات علمی و کاربردی مطرح تا در جمع بندی به نتیجه مطلوبی دست یابیم.
نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*