دوره آموزشی ویژه رؤسای امورکارکنان و دبیرخانه زندان های کشور در شیراز درحال برگزاری است

دوره های آموزشی آشنایی با بازنگری در اصلاحات دایمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری و کار و تامین اجتماعی کارکنان رسمی تابع قانون مذکوردردستگاه های اجرایی با حضور خلیلی معاون مدیرکل توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان زندان ها با حضور رؤسای امور کارکنان و دبیرخانه زندان های فارس به میزبانی مرکزآموزش وپژوهش منطقه ۴ کشور در شیراز به مدت۳ روز درحال برگزاری است.

مرتضی نظری معاون اداری و مالی زندان های فارس در آیین افتتاحیه کارگاه های آموزشی امور کارکنان سازمان زندان ها گفت: در برنامه ریزی های توسعه، نیروی انسانی مهمترین عامل در جهت تحقق اهداف تلقی می گردد و بدون شک تطبیق توانایی ها و استعداد های فرد با مشاغل مورد نیاز جامعه سبب کار ایی و ثمر بخشی بیشتر، بهبود کیفیت کار ، موفقیت و رضایت او می شود.
معاون اداری و مالی زندان های فارس افزود: زندانبانی و کار در زندان شغلی است که نیاز به مسئولیت پذیری و تعهد بالایی دارد نقش زندانبانان در بازپروری، آموزش زندانیان و ایجاد امنیت و آرامش در زندان بر کسی پوشیده نیست چرا که نتایج مفید فعالیت این افراد نه تنها به خود زندان بلکه برای خانواده های این افراد و مردم جامعه نیز ثمر بخش است.
نظری تأکید کرد: تمام مشاغل، شرایط و خصوصیات خاص خود را دارند اما اساس کار زندانبانی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر عمل ایثارگرانه و جهادگونه استوار شده است. حضور در چنین محیطی و تلاش برای اصلاح افرادی که در جایگاه خود را در اجتماع از دست داده اند امری مقدس و قابل تحسین است.
وی یادآور شد: آنچه برای زندانبان به عنوان اصل قرار داده شده است تلاش برای باز گرداندن آبرومندانه مجرمانی است که در شرایطی مرتکب اشتباه شده اند و در انتخاب راه درست و غلط خطا کرده اند این یعنی ارزش بخشیدن به انسان ها و حفظ حقوق و کرامت ایشان برای اینکه فرصتی دوباره به منظور اصلاح رفتار و جبران گذشته آن ها داده شود.
معاون اداری و مالی زندان های فارس ادامه داد: با بررسی های صورت گرفته در زندان ها نشان می دهد که کارکنان زندان بیش از مردم عادی در معرض بیماری های جسمی چون حمله قلبی و بیماری های مربوط به فشار های روانی مانند افسردگی،اضطراب و استرس هستند بدون شک به منظور بالا بردن کارایی و راندمان کاری هر سازمان به خصوص سازمانی مانند سازمان زندان ها که بیشتر با نیروی انسانی سرو کار دارند باید معضلات، مشکلات و آسیب های مرتبط با کارکنان و پرسنل ریشه یابی گردد و با ارائه برنامه های آموزشی و مهارت های زندگی به پرسنل و کارکنان آن ها را از خطر ابتلا به انو اع بیماری های روانی و جسمی مصون نگه داشت.
نظری تأکید کرد: در کنارآموزش، فرهنگ سازی و صیانت از کارکنان نیز از جایگاهی مهمی برخوردار است زیرا نقش کنترل های درونی از هر کنترل دیگر پررنگ تر است و باید ارزش های متعالی موجود در احکام دینی را در همه کارکنان نهادینه کنیم.


نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*