دومین المپیاد ورزشی زندانیان زندان مرکزی شیراز برگزار شد

دومین المپیاد ورزشی زندانیان زندان مرکزی شیراز با حضور مصطفی کیشانی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس، مهدی نعمتی سرپرست حفاظت و اطلاعات زندان های استان، حمید محمدی مدیر زندان مرکزی شیراز و جمعی از مسؤولین و زندانیان زندان مرکزی شیراز در سالن ورزشی تربیت این زندان برگزار شد.

مصطفی کیشانی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس گفت: ورزش مقوله ای علمی، فرهنگی و اجتماعی است و ما باید چشم اندازهای جدید آن را شناسایی و تبیین و تدوین کنیم.
کیشانی افزود: رسالت تربیت بدنی امروز، رشد و شکوفایی توانائی ها و استعدادهای جسمانی، عقلانی، عاطفی و اجتماعی انسان ها و پرورش انسان های سالم، بانشاط، فعال، خلاق، امیدوار و مسؤول است.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس ادامه داد: ورزش، عاملی مؤثر در سالم سازی فرد و جامعه و جلوگیری از هرگونه کاهلی و انحرافات اجتماعی است و در فرهنگ دینی ما هم جایگاه ویژه ای دارد به خصوص که سلامتی یکی از دو نعمت ناشناخته خداوند تلقی شده است.
وی تأکید کرد: ورزش در ارتباط با زندانیان از اهمیت خاص و مضاعفی برخوردار است زیرا تضمین کننده سلامت، توانمندی و خرد ورزی گروهی است که موتور محرکه توسعه نیز محسوب می شود.
کیشانی یادآور شد: ورزش، امروز به عنوان یک نیاز و ضرورت جدی برای حیات و پویایی فرد و جامعه است و در سازمان زندان ها، توجه جدی به ورزش شده و این امر رو به رشد بوده اما تاجایگاه مطلوب فاصله دارد.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس اظهار داشت: ارتقا و رشد فعالیت های ورزشی مستلزم فرهنگ سازی و تغییر نگرش ها، رفتارها در مجموعه زندان ها است و قطعاً شما ورزشکاران می توانید نسبت به گسترش ورزش در بین سایر زندانیان نقش مؤثری داشته باشید.
وی ادامه داد: در زندان ها ورزش عامل رشد جسمانی، عاطفی و روانی را فراهم می کند و این امکان را مهیا می سازد که ارزش های اخلاقی و اجتماعی نهادینه شوند و فضای مشارکت، همدلی، وفاق، نوع دوستی، انضباط اجتماعی و قانون پذیری در بین افراد تقویت شود.


نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*