دومین مرکز یادگیری محلی زندان های فارس در مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی شیراز راه اندازی شد

مراسم راه اندازی دومین مرکز یادگیری محلی (بصیرت) زندان های فارس با حضور مصطفی کیشانی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس، کاشفی قاضی ناظر زندان ها در مجتمع حرفه آموزی، دکتر بهزاد نوروزی چگینی معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان، کماندار رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۳ شیراز و تعدادی از مسؤولین آموزش و پرورش، علی اکبر منصوری مدیر مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی و جمع کثیری از زندانیان در سالن آمفی تئاتر این مرکز برگزار شد.
مصطفی کیشانی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس در این مراسم گفت: امروزه هدف اصلی مراکز یادگیری محلی، آموزش مهارت های اساسی زندگی به سوادآموزان در کنار پایدار کردن سواد است و آماده سازی افراد برای ورود به جامعه است.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس افزود: اگر سواد با اقدام عملی که همراه با حرفه آموزی، مهارت های زندگی تؤام باشد قطعاً کیفیت زندگی افراد ارتقاء می یابد.
کیشانی با اشاره به اینکه نهضت س.ادآموزی در سال های گذشته نقش بسیار مؤثری در باسواد کردن افراد بیسواد جامعه از جمله زندانیان زندان های کشور داشته است گفت: سواداموزی در زندان ها به گونه ای بوده است که حتی تعداد زیادی موفق به ادامه تحصیل تا مدارج عالی علمی بوده اند.
وی افزود: تجربه نشان داده تنها باسوادی نیست که جامعه را از سنتی بودن به سمت مدرنیته می کشاند مهارت های زندگی حلقه مفقوده پیشرفت اجتماعی است. داشتن مهارت در بهبود شرایط زندگی دنیای امروز نقش مهمی دارد و مراکز یادگیری به عنوان یک فرصت مناسب برای مهارت آموزی و توانمندسازی زندانیان و افراد جامعه نقش مهمی دارند.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس گفت: در زندان ها تمام زندانیان بی سواد و کم سواد باید از این فرصت فراهم شده نهایت استفاده را داشته باشند تا بازگشتی سعادتمندانه به جامعه داشته باشند و نرخ بازگشت به زندان افرادی که این مهارت ها را فرا می گیرند بسیار اندک است.
کیشانی اظهار داشت: افتخار ما در اداره کل زندان های استان این است که اولین مرکز یادگیری در بین زندان های کشور در زندان عادل آباد شیراز راه اندازی و دومین مرکز در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سطح زندان های استان در مجتمع حرفه آموزی و کار درمانی شیراز راه اندازی می شود.
وی اظهار امیدواری کرد که بتوانیم این مراکز را در سایر زندان ها نیز راه اندازی نماییم.
دکتر بهزاد نوروزی چگینی معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس با تأکید بر اهمیت سواد در زندگی افراد گفت: طی بررسی های بعمل آمده پس از جنگ جهانی دوم محققان دریافتند که افرادی که در مناطق باسوادتر زندگی می کردند از بُعد روانی کمتر آسیب پذیر بودند.
وی تأکید کرد: افراد باسوادتر تاب آوری بیشتر و تفکر انتقادی بهتری داشته و با محیط سازگارتر هستند.
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس اظهار داشت: راه اندازی مرکز یادگیری در زندان ها، بستر مناسبی است که سایر دستگاه ها بتوانند در امر اصلاح و تربیت و آموزش و کارآفرینی زندانیان با اداره کل زندان ها همکاری نمایند و شرح وظیفه هر دستگاهی مشخص است.
محمد کماندار مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ شیراز گفت: وظیفه آموزش و پرورش تعلیم و تربیت است و آموزش و پرورش ناحیه۳ شیرازآمادگی مساعدت به فرزندان زندانیان را دارد.


نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*