رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو های مسلح کشور از زندان های شیراز بازدید کرد

سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو های مسلح کشور با همراهی سرتیپ۲ محسن ایزد خواه فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان ها، سید حشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندان های فارس و سرهنگ رضا فرحناکی فرمانده یگان حفاظت زندان های فارس، معاونان اداره کل و هیأت همراه در بازدید از کانون اصلاح و تربیت شیراز و مجموعه یگان حفاظت این زندان، با کارکنان وظیفه زندان های شیراز صبحانه را صرف کردند و در جلسه ای که به منظور تجلیل از سربازان نمونه در سالن آمفی تئاتر زندان مرکزی شیراز برگزار شد و از کارکنان وظیفه نمونه زندان های استان با اهداء لوح سپاس و هدایا قدردانی شد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو های مسلح کشور در جمع سربازان وظیفه ضمن تبریک خجسته میلاد حضرت زهرا ام ابیها به بیان ویژگی های حضرت زهرا (س) پرداخت و گفت: شخصیت حضرت فاطمه زهرا از ابعاد مختلف قابل بررسی است چون ائمه اطهار و معصومین هر کدام یک مکتب، اندیشه و راه هستند اگر ما بتوانیم این مکتب را بشناسیم می توانیم راه خودمان را انتخاب و رستگار شویم و اگر مسیر را درست تشخیص دهیم رستگار می شویم.
سردار کمالی گفت: حضرت زهرا دختر پیامبر اعظم(ص) بود و پیامبر ایشان را ام ابیها(مادر پدر) خطاب می کردند، چه ویژگی در حضرت فاطمه زهرا(س) بوده که پیامبر این لقب را به ایشان داده است. و یکی از ویژگی های حضرت زهرا همسر حضرت علی است. شاید اگر حضرت علی (ع) نبود هیج مردی درشأن حضرت فاطمه زهرا وجود نداشت . لذا حضرت فاطمه زهرا می تواند الگویی برای همه همسران باشد و همسران از ایشان درس زندگی بگیرند و راه همسر داری و شوهر داری را از فاطمه زهرا که یک دانشگاه کامل و جامع است یاد بگیرند.
وی افزود: اگر همسری بخواهد از حضرت فاطمه زهرا الگو بگیرد قطعاً در زندگی موفق می شود و یکی دیگر از الگو های حضرت فاطمه زهرا(س) مادر بودن است حضرت فاطمه زهرا یک الگوی نمونه و اسوه ی نمونه برای مادر بودن است .
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو های مسلح کشور با بیان اینکه چرا در مورد معصومین و بزرگان به ویژگی های اصلی آنان کمتر پرداخته می شود گفت: یکسری ویژگی ها شامخ مادر بودن است که اسوه، الگو و سردمدار همه مادران روی زمین است. اما یک نکته دیگر که موضوع اصلی بحث ما است شاید در بین ما مسلمانان مغفول مانده، ولایتمداری حضرت فاطمه است ایشان ولایتمدار بود ایشان مدافع ولی زمان خودش بود ایشان شهید در راه ولایت است. ایشان برای دفاع از حق و ولایت جان نازنینش را نثار کرد، پهلویش شکسته شد .اگر حضرت فاطمه زهرا (س) روز ها و شب ها عبادت می کرد کسی با ایشان کار نداشت و در خانه اش شکسته نمی شد.
سردار کمالی ادامه داد: امروز مسأله ما این است ۴۰سال از انقلاب اسلامی می گذرد و وارد دهه پنجم شدیم از روز اول دشمنان زیادی داشتیم همه این فشارها به خاطر عبادت و اسلام نیست به خاطر دفاع از ولایت است.
وی تأکید کرد: ما اگر امروز با مشکل مواجه ایم اگر سربازان ما امروز سختی را تحمل می کنند اگر شهدای زیادی تقدیم انقلاب کردیم آن بعد از شخصیت حضرت زهرا دفاع از انقلاب و اسلام را داریم.
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو های مسلح کشور افزود: ما امروز به عنوان مدافعان وطن اعلام می کنیم ما این راه را ادامه می دهیم و با نیت خیر این مدت سربازی به عنوان اجر اخروی محسوب می شود و در روز قیامت باسربلندی می گوئیم یا زهرا ما می خواستیم پیرو راه شما باشیم و از شما اطاعت تا ایشان شفیع ما باشد.
کمالی خطاب به سربازان وظیفه گفت: عزیزان سرباز ما در راستای فرامین مقام معظم رهبری ولی امر مسلمین دستور داریم که وضعیت کارکنان وظیفه نیروهای مسلح و دستگاه های غیر انتظامی را بررسی کنیم مشکلاتشان را متوجه بشویم وتا آنجایی که امکان دارد بر طرف شود.
وی تأکید کرد: باید فاصله ای بین کارکنان وظیفه و مسئولین نباشد و به راحتی مشکلات خود را حل کنند.
این مقام مسؤول افزود: استفاده بهینه از اوقات فراغت سرباز باید مورد توجه قرار گیرد و سرباز باید محیطی با نشاط و همراه با ورزش و تفریح داشته باشد و مسئولین این محیط را باید برای سربازان فراهم کنند.
کمالی ادامه داد: یکی از نکات کلیدی رفتار با سربازان است و رفتار با سرباز باید عزتمندانه باشد چه در گفتار، چه در کردار و چه در رفتار، باید عزت و کرامت سرباز حفظ شود.
وی یادآور شد: سازمان نیز حق و حقوقی دارد و سرباز باید حق و حقوق و مقررات سازمان را رعایت کند و احترامات و مأموریت ها را به نحو احسن انجام دهد.
در ادامه از کارکنان وظیفه نمونه زندان های استان در جلسه ای که به منظور تجلیل از سربازان نمونه در سالن آمفی تئاتر زندان مرکزی شیراز برگزار شد و از کارکنان وظیفه نمونه زندان های استان با اهداء لوح سپاس و هدایا قدردانی شد.
وی در ادامه بازدید، وضعیت زندان های شیراز را مطلوب ارزیابی کرد و از زحمات سید حشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندان های فارس و سرهنگ رضا فرحناکی فرمانده یگان حفاظت زندان های استان قدردانی کرد.

بازدید سردار کمالی از زندان مرکزی شیراز

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*