رئیس کل دادگستری استان فارس:بدهی زندانیان غیر عمد استان فارس ۲۰۰ میلیارد تومان است

حجت الاسلام سید کاظم موسوی در جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در شیراز برگزار شد گفت: با توجه به اینکه هم اکنون یک هزار و ۲۸۳ زندانی جرائم غیر عمد در زندان‌های فارس محبوس هستند و بدهی آنان ۲۰۰ میلیارد تومان است که با تخفیف هایی که از شکایان خواهیم گرفت در تلاش هستیم با جمع آوری مبلغ ۱۰۰میلیارد تومان تمامی زندانیان جرائم غیرعمد را از زندان آزاد کنیم.

رئیس کل دادگستری فارس افزود: شماری از خیران فارس در سال ۹۷ در آیین های گلریزانی که برای انجام این کار خداپسندانه برگزار شد، با اعطای چک به مبلغ هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان متعهد به مشارکت در این عمل خیر شدند اما از این رقم تا کنون ۲۵ میلیارد ریال آن وصول شده است.
وی، ضمن قدردانی از خیران برای گام نهادن در این کار نیک، از آنان درخواست کرد به تعهداتی که در این زمینه داده اند حتما عمل کنند.
موسوی اضافه کرد: مردم شیراز همواره در کار خیر پیش قدم بودند و به طور حتم در این کار خیر نیز همگان ورود خواهند کرد.
رئیس کل دادگستری فارس ادامه داد: در بحث زندانیان مهریه اجازه نمی‌دهیم کسی بی جهت در زندان باشد اما خیرین و مردم نیز باید کمک کنند.
وی افزود: در سال گذشته از بین یک هزار و ۲۰۱ زندانی جرائم غیر عمد ۵۲۴ نفر آنان با حمایت خیرین از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.
موسوی یادآور شد: امروزه تلاش داریم با حمایت های همیشگی خیرین تمامی زندانیان زن جرائم غیر عمد را از زندان آزاد کنیم زیرا تعداد آنان بسیار اندک است.
مدیرعامل ستاد دیه استان فارس نیز گفت: امسال در ماه مبارک رمضان ۲۰ مراسم گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد استان برگزار خواهد شد که تاکنون بیشترین مبلغی که برای رهایی این دسته از زندانیان فراهم شده مربوط است به خیرین شهرستان های داراب و جهرم که امروزه آنان دراین امر رکوردار هستند.
اصغر تراب پور افزود: عمده این زندانیان به دلیل مشکلات اقتصادی و عدم پرداخت بدهی خود روانه زندان شده‌اند و اکثر افراد بین ۲۵ تا ۸۰ سال سن دارند.
مدیرعامل ستاد دیه فارس مهمترین عامل حبس زندانیان جرائم غیر عمد را مباحث مالی، حوادث کارگاهی و تصادفات اعلام کرد و گفت: امروز آمار زندانیان مهریه کمتر از ۲۰۰ نفر است که به دلیل جرم مرکب مانند نپرداختن نفقه ضرب و جرح در زندان به سر می‌برند.
تراب‌پور افزود: در سال گذشته با تلاش مسئولان قضایی از بین ۶۰۰ زندانی مهریه تعداد ۴۷۰ نفر آنان آزاد و مابقی به دلیل داشتن جرم‌های مرکب در زندان هستند.
وی ادامه داد: سال گذشته در این مراسم حدود ۸ میلیارد تومان اعلام کردند اما ۲.۵ میلیارد تومان در جشن گلریزان وصول شد.
همزمان با جشن گلریزان با حضور خیرین ۱۱ زندانی همان شب از زندان آزاد شدند.

دبیر جامعه روحانیت شیراز: مهریه نباید به ابزار تجارت تبدیل شود

دبیر جامعه روحانیت شیراز گفت: از دستگاه قضا درخواست دارم اجازه ندهد مهریه به ابزار تجارت و سرکیسه کردن مردان تبدیل شود و باید با این پدیده برخورد جدی صورت گیرد.
حجت الاسلام سید محی الدین طاهری در جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد استان فارس در شیراز افزود: دادگستری و قضات این نهاد باید افرادی که مهریه را به وسیله‌ای برای تجارت تبدیل کرده اند شناسایی و با آنها مقابله کنند.
وی ادامه داد: در استان فارس موردی مشاهده کردم که زنی هفت مرتبه ازدواج و هفت مرد را برای گرفتن مهریه به زندان انداخته است.
تولیت آستان مقدس حضرت سید علاالدین حسین (ع) در ادامه اظهار داشت: کمک رساندن به دیگران و نیازمندان و به ویژه زندانیان جرائم غیر عمد کار بسیار ارزشمندی است.
وی اظهار داشت: اسلام با تکدی گری مخالف است اما محرومان، افرادی هستند که اهل تقاضا نیستند و شأن آنان اجازه نمی دهد که دست جلوی دیگران دراز کنند.
طاهری در ادامه با قدردانی از تجلی جلوه های مهربانی مردم شیراز در سیل پنجم و ششم فروردین ماه ۹۸ این شهر گفت: در سیل اخیر شیراز مردم این شهر جلوه های بی نظیری از مهربانی و کمک رسانی را به تصویر کشیدند و این خصلت بزرگ مردم شیراز است و اکنون نیز باید این نوع دوستی در مسیر آزادسازی زندانیان به کار گرفته شود.نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*