اخبار کوتاه

رئیس کل دادگستری فارس در اولین بازدید از زندان ها، مشکلات مددجویان کانون اصلاح و تربیت را بررسی کرد

حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی رئیس کل دادگستری فارس با حضور دادستان عمومی و انقلاب شیراز، اعضای شورای قضایی استان و مدیرکل زندان های فارس در اولین بازدید از زندان ها، از کانون اصلاح و تربیت شیراز بازدید و ضیافت افطار را در شب نوزدهم رمضان با مددجویان کانون اصلاح و تربیت شیراز صرف کردند.

در این بازدید رئیس کل دادگستری استان به صورت چهره به چهره با مددجویان این مرکز اصلاحی و تربیتی ملاقات کرد و مشکلات قضایی آنان را بررسی کرد و زمينه آزادي مددجویان واجدشرایط را فراهم كرد.

نماينده عالي قوه قضاييه در استان فارس همچنين بر تعيين تكليف زندانيان تحت قرار تأكيد كرد و خاطر نشان ساخت : به مددجويان واجد شرایط مرخصي پايان حبس و مرخصی مصادف بالیالی قدر ماه مبارک رمضان و نیز در آستانه عید سعید فطر اعطا خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی پس از بازدید از کانون اظهار داشت: وضعیت این مرکز از حیث فضای فیزیکی و نگهداری و امکانات در حد مطلوب است و نظارت مسؤولین زندان براین مرکز قابل قبول می باشد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: باتوجه به وضعیت سنی کلیه مددجویان کانون و برخورداری نامبردگان از نیروی جوانی و لزوم بازاجتماعی شدن نامبردگان و مؤثر بودن فعالیت های فرهنگی و تربیتی لازم است امور فرهنگی و آداب زندگی اسلامی و نکات قانونی در مراودات اجتماعی و تحلیل آسیب های اجتماعی در کانون اصلاح وتربیت در نظر قرار گیرد.

وی تأکید کرد: نظارت قاضی ناظر زندان و پیگیری مشکلات مددجویان مطلوب و رضایت بخش است.

رئیس کل دادگستری فارس گفت: از اولویت برنامه ها، کاهش جمعیت کیفری است و دستور مورد تأکید این است که زندانیان تحت قرار در کوتاهترین زمان تعیین تکلیف شوند و امشب دستورات قضایی صادر و تعدادي از مددجویان آزاد شدند.

حجت الاسلام موسوی یادآور شد: تأکید شده است که شوراهای حل اختلاف به موضوع پرونده هاي مددجويان كانون اصلاح و تربيت وارد شوند و برخی پرونده های قتل که با مصالحه حل می شوند سعی در رضایت از شاکیان باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: در مجموع وضعیت کانون رضایت بخش می باشد و بازدیدها به صورت مستمر با حضور قضات انجام می گیرد.نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*