اخبار کوتاه

رئیس کل دادگستری فارس در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز: ۷۵۰۰ نفر از زندانیان استان فارس در ایام شیوع بیماری کرونا به مرخصی اعزام شدند

حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی در دیدار اعضای شورای قضائی استان با نماینده ولی فقیه در فارس كه در دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه برگزار شد، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید بهشتی و هفته قوه قضائیه اظهار داشت: در اجرای عملکردها در صدد این هستیم که شعار ندهیم بلکه کارها را پیش ببریم.

وی اطاله دادرسی ها را یکی از گلایه های مردم در سالهاي گذشته دانست و اضافه کرد: اکنون گله مندی در این خصوص کاهش محسوس داشته است.

رئیس کل دادگستری فارس در ادامه عنوان کرد: شهر شیراز با جمعیتی بیش از یک میلیون نفر ۳۴۰ پرونده کیفری و ۴ هزار و ۵۰۰ پرونده حقوقی دارد و هنگامی که پرونده ها وارد محاکم حقوقی استان می شوند ۲۵ روز تا تعیین تکلیف به طول می انجامد که به نوعی معطلی و سرگردانی مردم کم شده است.

وی برخورد با فساد را برنامه محوری رئیس قوه قضائیه دانست و خاطرنشان کرد: رسیدگی به ۱۳ پرونده کلان فساد در استان از جمله اقدامات در این بخش بوده است که همه آن ها منتهی به صدور رأی شده است، همچنین پیرامون پرونده پتروشیمی مرودشت نیز هفته آینده تعیین تکیلف خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با بیان اینکه در درون مجموعه قضائی فارس کوچکترین مسامحه ای وجود ندارد، یادآور شد: شاید بیشترین نظارت در دادگستری ها صورت می گیرد و ۹۹ درصد قضات در سطح استان سالم هستند و سلامت دستگاه قضائی فارس بسیار خوب است.

وی در خصوص زندانیان مالی نیز مطرح کرد: نگرانی هایی که در بحث زندانیان مهریه وجود داشت اکنون وجود ندارد، چراکه اکنون ۲۸ زندانی به دلیل بدهی مهریه در زندان به سر می برند، در ستاد دیه و کمک هایی که مردم انجام دادند ۳۲۰ زندانی جرایم غیرعمد را آزاد کرده اند.

رئیس کل دادگستری فارس افزود: به ۷۵۰۰ نفر از زندانی های کیفری در ایام کرونا مرخصی داده شده است.

وی دعاوی خانوادگی را مورد توجه قرار داد و گفت: در سه ماه دی، بهمن و اسفند ۵۰ درصد کاهش دعوی خانوادگی داشته ایم.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی عنوان کرد: هنوز با جایگاه واقعی دستگاه قضا فاصله داریم اما تلاش نیز بر این است که به جایگاه اصلی که ملجأ و پناهگاه بودن دستگاه قضا بوده برسیم.

وی همچنین در خصوص محقق شدن شعار سال (جهش تولید) نیز یادآورد شد: اقدامات بسیاری در این زمینه از جمله بازگرداندن واحد های تولیدی به چرخه صورت گرفته است.

رئیس کل دادگستری فارس به مشکلات واحد های تولیدی در خصوص بدهی به بانک ها اشاره کرد و بیان داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته در صدد رفع مشکل این واحدها هستیم و واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل شناسایی و در هفته قوه قضائیه و به صورت همزمان معاونین و اعضای شورای قضایی از برخی از این واحدها بازدید و اقدامات حمایتی صورت خواهد گرفت.
شایان

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*