زنگ آغاز مدارس در زندان مرکزی شیراز به صدا درآمد

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی شیراز، آئین بازگشایی مدارس دوره متوسطه اول و دوره یادگیری محلی بصیرت زندان مرکزی شیراز با حضور مصطفی کیشانی معاون سلامت و اصلاح و تربیت و حامد کریمی رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های فارس ، حمید محمدی مدیر زندان مرکزی شیراز، اسماعیلی معاون آموزش متوسطه و شجاعی پور رئیس اداره آموزش متوسطه دوم اداره کل آموزش و پرورش استان فارس،گودرزی رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه ۱ شیراز به همراه جمعی از معاونین آن مرکز برگزار شد.
مصطفی کیشانی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس گفت: در عصر کنونی، همه دولت های جهانی از کوچک و بزرگ، قدرتمند و ناتوان و صنعتی و درحال توسعه، پرداختن به آموزش و پرورش مردم کشور خود را در شمار وظایف اساسی می دانند.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس افزود: امروزه یکی از شاخص های مهم رشد هرجامعه را وسعت دامنه وظایفی می دانند که آموزش و پرورش آن را به عهده گرفته است.
وی اضافه کرد: آموزش و پرورش همانند حق حیات ضروری است و یک سرمایه گذاری بلندمدت است که در سراسر عمر پدیدار می شود و سرمایه گذاری بیشتر و نظام یافته و همکاری نهادهای گوناگون جامعه را می طلبد.
کیشانی ادامه داد: نهاد آموزش و پرورش، باید نسل آینده را با ارزش های اجتماعی آشنا کند، مبانی سازگاری اجتماعی را به آنان بیاموزد و در تحکیم مبانی اخلاقی، فردی و اجتماعی کوشش کند.
حامد کریمی رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های فارس اظهار داشت: ۱۱۲ نفر در سال تحصیلی ۹۶-۹۷ در مقاطع سواد آموزی ، انتقال و تحکیم ، آموزش متوسطه اول، آموزش متوسطه دوم و پیش دانشگاهی ثبت نام و پذیرش شده اند اما با حمایت ها، تمهیدات و تلاش هایی که از سوی مدیر زندان مرکزی شیراز و مسئولین اداره فرهنگی و مدرسه محلی بصیرت عادل آباد صورت پذیرفت این تعداد در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ به ۳۳۵ نفر افزایش یافته است که جای بسی مسرت و قدردانی دارد.
در ادامه چهار تن از مددجویانی که در مدرسه بصیرت عادل آباد از نعمت ارزشمند سواد بهره مند شده بودند به بیان نحوه علم آموزی و کسب مدارج علمی خود پرداخته و از محمدی مدیر زندان مرکزی شیراز و سایر دست اندرکاران در ایجاد بستر مناسب برای تحصیل آنان تشکر و قدردانی نمودند .
اسماعیلی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: نگاه فرهنگی مدیران و مسئولین اداره کل زندان های فارس و زندان مرکزی شیراز و توجه آنان به سواد آموزی و ادامه تحصیل زندانیان بسیار ارزشمند است و همیشه این موضوع به عنوان الگو و سرمشق برای دیگر ارگان های مرتبط با امر تعلیم و تربیت مثال زدنی است.
وی افزود: با تعاملی که با اداره کل زندان های فارس و زندان مرکزی شیراز داشته ایم در حال تهیه بسته آموزشی مهارت تاب آوری جهت بهره مندی همگان هستیم زیرا دانش آموزان اگر صبر و تحمل در مواجهه با مشکلات و ناملایمات را یاد بگیرند بسیاری از ناهنجاریا و بزهکاریها ریشه کن خواهد شد .
اسماعیلی افزود : مسیر و راه هرگونه تحول و تغییری از مدرسه می گذرد و مدیران آموزشی چنانچه با درایت و تدبیر این زمان آموزشی را مغتنم شمارند تحولات اساسی و مهمی در ساختار نظام آموزشی کشور روی خواهد داد.
وی ضمن تشکر از ناصر نعمتی رئیس مدرسه محلی بصیرت زحمات وی را در کنار حمایت های مسئولین اداره کل زندان های فارس و زندان مرکزی شیراز بسیار مطلوب و ارزنده ارزیابی کرد .
در ادامه این مراسم زنگ شروع دوره متوسطه اول و دوره یادگیری بصیرت عادل آباد نواخته شد و ضمن بازدید مسؤولین از فضای آموزشی ، سال تحصیلی ۹۷-۹۸ رسما در زندان مرکزی شیراز آغاز شد .نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*