سرپرست اداره کل زندان های فارس: نظم و انضباط در کلیه امور باید مدنظر رؤسای زندان ها باشد/ اولین نشست شورای اداری و برنامه ریزی زندان های استان فارس برگزار شد

اولین نشست شورای اداری و برنامه ریزی زندان های استان فارس با حضور مصطفی کیشانی سرپرست اداره کل زندان ها، مسؤولین ستادی، رؤسای زندان های تابعه، مدیرنمایندگی بنیاد تعاون، مدیرنمایندگی ستاد دیه فارس و مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان شیراز در سالن اجتماعات اداره کل زندان ها برگزار شد.

مصطفی کیشانی سرپرست اداره کل زندان های فارس در اولین نشست شورای اداری و برنامه ریزی زندان های استان فارس ضمن تبریک دهه کرامت و قدردانی از زحمات بی شائبه مدیرکل پیشین زندان های استان، با اشاره به سخن گهربار امام رضا(ع) که پنج ویژگی اگر در انسان باشد می توان به خوبی و موفقیتش هم در امور دنیوی و هم اخروی امیدوار بود گفت: در تمامی موارد، قابل اعتماد باشد و بتوان به او تکیه کرد، اخلاق بزرگواری داشته باشد و با مسائل روز به طور متفکرانه و عالمانه برخورد کند، فرومایه نباشد و بلکه بلند مرتبه باشد، با عزت و سنگین برخورد کند، از همه مهمتر اینکه خدا ترس باشد.
سرپرست اداره کل زندان های فارس تأکید کرد: یکی از نکات مهم و اولویت های سازمانی موضوع امنیت است که رؤسای زندان ها باید آن را سرلوحه تمام امور قرار دهند و به این مقوله در بازدید و سرکشی از اعزام های قضایی و درمانی توجه کنند.
کیشانی گفت: نظم و انضباط در کلیه امور باید مدنظر رؤسای زندان ها باشد و وضعیت بهداشت محیط درون زندان ها ارتقاء یابد.
وی ادامه داد: موضوع کاهش جمعیت کیفری و زندانیان مهریه بسیار مهم است این موضوع باید با جدیت پیگیری شود و ستاد دیه نیز باید نسبت به آزادی زندانیان واجد شرایط اقدام کند.
سرپرست اداره کل زندان های فارس افزود: انجمن حمایت زندانیان، خانواده های بیشتری را باید تحت پوشش قرار داده و کمک های بیشتر شود.
کیشانی گفت: مرکز خدمات اجتماعی نسبت به بررسی وضعیت خانواده های زندانیان اقدام اساسی انجام دهد و اطلاعات جامع و دقیق در سامانه های مربوطه ثبت گردد.
وی تأکید کرد: رؤسای زندان ها درخصوص مددکاری اهتمام ویژه داشته باشند و اطلاعات و اقدامات مددکاران و اطلاعات زندانیان در سیستم ثبت شود.
سرپرست اداره کل زندان های فارس همچنین در خصوص تعامل سازنده با مراجع قضایی و حضور قضات در زندان ها تأکید کرد.
کیشانی گفت: فعالیت های فرهنگی، قرآنی، ورزشی، هنری، نماز جماعت و آموزش زندانیان و سربازان وظیفه، تکریم ارباب رجوع، میز خدمت و رعایت حقوق شهروندی مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی درخصوص تکریم ارباب رجوع تأکید کرد: رئیس، معاون یا مددکار زندان در سالن های ملاقات و همچنین در بین زندانیان حضور مستمر داشته باشند و به سؤالات و درخواست های آنان و خانواده ها پاسخ دهند.
سرپرست اداره کل زندان های فارس اضافه کرد: توجه به برنامه های اشتغال و حرفه آموزی زندانیان و آموزش های کاربردی و پس از آزادی مؤثر و مفید هستند حرفه آموزی در رشته های دارای بازار کار آموزش داده شود و بنیاد تعاون در این زمینه نهایت همکاری داشته باشند.
کیشانی افزود: برگزاری جلسات پرسش و پاسخ، توجه به رفاهیات، اردوهای فرهنگی و تفریحی برای کارکنان و خانواده هایشان، استفاده حداکثری از دوربین های مداربسته، نظارت بر قیمت اجناس فروشگاه ها، رعایت صرفه جویی و پرهیز از اسراف در زندان ها، توجه به آموزش پرسنل و توجه به وضعیت رفاهی سربازان وظیفه، طرح احضار پرسنل، ایجاد انگیزه، همدلی و محبت در بین همکاران مورد توجه قرار گیرد.
وی در ادامه تأکید کرد: برگزاری جلسات کمیته امنیتی، شوراهای اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر، ورزش، کاهش جمعیت کیفری و کاهش آسیب همچون گذشته در دستور کار مسؤولین ستادی و رؤسای زندان ها قرار گیرد.
ابراهیم قوامی فر رئیس اداره امور کارکنان و دبیرخانه در ادامه گفت: بحث اهمیت توجه به امور کارکنان و حفظ کرامت آنان و رفع مشکلات اداری توسط رؤسای زندان ها و همکاران ستادی، توانمندسازی همکاران توسط مرکز آموزش، ارائه آمار دقیق و ارائه گزارش رؤسای زندان ها در تاریخ مقرر، حفظ آرامش فعلی و وضعیت موجود و رفع معایب و نواقص احتمالی در انجام امور مورد توجه مسؤولین ستادی و رؤسای زندان ها قرار گیرد.
در ادامه رؤسای زندان ها و مسؤولین ستادی نظرات و پیشنهادات خود و مشکلات حوزه کاری خود را بیان کردند.نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*