سرپرست زندان جهرم معرفی شد

به گزارش روابط عمومی زندان جهرم آیین معارفه و تکریم روسای زندان شهرستان جهرم با حضور سید حشمت الله حیات الغیب مدیر کل زندان های فارس، محمد اسمی رییس دادگستری جهرم، قناعتیان معاون فرماندار، اعضای شورای تأمین شهرستان و کیشانی معاون سلامت، اصلاح و تربیت و تعدادی از روسای ستادی اداره کل زندانهای فارس در محل دادگستری جهرم برگزار شد.
محمد اسمی رییس دادگستری جهرم ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده در مجموعه اداره کل زندانهای فارس گفت: با تلاشهای ارزشمند مدیر کل زندانهای فارس در چند سال اخیر گام های بلندی در خصوص اصلاح و تربیت؛ حفظ کرامت انسانی زندانیان تحولات بزرگی در جهت عمران و بهسازی زندانهای فارس انجام گرفته که سبب ارتقاء سلامت مجموعه زندان های فارس و انصافاً انقلابی در این زمینه انجام گرفته است.
سید حشمت الله حیات الغیب مدیر کل زندانهای فارس گفت: در استان فارس۲۰ مرکز اصلاحی و تربیتی وجود دارد و جرائم مربوط به مواد مخدر و سرقت بیشترین آمار جمعیت کیفری زندانیان را به خود اختصاص داده است.
حیات الغیب افزود: با تعامل و همکاری دستگاههای قضایی استان آمار مربوط به جرائم مهریه کاهش چشمگیری داشته است و با نظارت و مدیریت رییس دادگستری جهرم،آمار زندانیان مهریه در این شهرستان به صفر رسیده که در نوع خود، اقدامی جهادی بوده است.
وی به نقش بی بدیل زندانها در تأمین آسایش و امنیت جامعه اشاره کرد و افزود: در جوامع بشری، زندان یک ضرورت است اما نگاه دین مبین اسلام به زندان نگاه اصلاحی و تربیتی است و در این زمینه اقدامات موثری انجام شده است.
مدیر کل زندانهای فارس تصریح کرد: هم اکنون ۸ مدرسه قرآنی در زندانهای فارس فعال و درصد بالایی از زندانیان حافظ یک تا سی جزء قرآن کریم می باشند و اداره کل زندانهای فارس به عنوان دستگاه برتر در زمینه اقامه نماز معرفی شده است.
وی ادامه داد: اکثر زندانیان فاقد مهارت های شغلی هستند و تعامل اداره کل زندانهای فارس با نهادهای آموزشی همچون ادارات فنی و حرفه ای و جهاد کشاورزی سبب گردیده که تعداد زیادی از زندانیان تحت آموزش قرار گرفته و گواهی نامه معتبر از سوی نهادهای مرتبط پس از برگزاری آزمون برای آنان صادر و زندانیان می توانند پس از آزادی با مراجعه به نهادهای مذکور از تسهیلات اعطایی بهره مند شوند.
حیات الغیب تاکید کرد: خانواده زندانیان قشر ضعیفی از جامعه هستند که اگر به آنان توجه نشود به چرخه جرم روی می آورند و در این خصوص لازم است که تمامی نهاد ها و سازمانهای متولی جهت یاری رساندن به آنان کمک نمایند.
در این مراسم محمود مقیمی طی ابلاغی از سوی مدیر کل زندان های فارس به عنوان سرپرست زندان جهرم منصوب گردید.
گفتنی است مدیر کل زندانهای فارس به همراه رییس دادگستری و هیئت همراه با حجت الاسلام و المسلمین دکتر مدبر امام جمعه جهرم دیدارکردند و مدیرکل زندان های استان گزارشی از اقدامات فرهنگی و اصلاحی و تربیتی زندان های استان ارائه کردند و امام جمعه شهرستان جهرم هم از اقدامات خوب زندان های استان قدردانی کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*