اخبار کوتاه

مجمع خیرین فرهنگ ساز شیراز ۲۹۶۳ جلد کتاب به کتابخانه زندان مرکزی شیراز اهدا کردند

درسال جاری تعداد ۲۹۶۳جلد کتاب، توسط مجمع خیرین نیکوکار شیراز به کتابخانه امام خمینی(ره)زندان مرکزی شیراز اهدا گردید.
سرپرست زندان مرکزی شیراز با اعلام این خبر گفت: امروز در زندان ها مراکز آموزشی، فرهنگی و حرفه آموزی فعال می باشد و به منظور ارتقای سطح مطالعه و ترویج و گسترش فرهنگ کتابخوانی در بین زندانیان و کارکنان و پرسنل وظیفه کتاب های کتابخانه عمومی زندان مرکزی بروزرسانی می شوند.
یدالله علیرضا نژاد ضمن قدردانی از خیرین نیک اندیش در حوزه فرهنگی افزود: ایجاد فضای فرهنگی در زندان، از بسیاری آسیب های احتمالی پیشگیری می کند و خوشبختانه در کتابخانه زندان، زندانیان علاقه مند به کتاب از کتاب های موجود استفاده و استقبال خوبی در این زمینه دارند به گونه ای که تعدادی از زندانیان در این زندان کتاب تألیف کرده اند.
وی اضافه کرد: کتب اهدایی مجمع خیرین با عناوین مختلف از جمله رمان، روانشناسی، مذهبی و تاریخی می باشد و روزنامه و مجله نیز به صورت روزانه و ماهانه جهت استفاده در اختیار فرهنگی زندان قرار می گیرد و بین زندانیان توزیع می شود.
علیرضا نژاد اظهار داشت: کتابخانه عمومی مشارکتی زندان مرکزی از کتابخانه های برتر استان می باشد و با پیگیری های بعمل آمده، تجهیز و گسترش عناوین کتاب در موضوعات جدید در دستور کار قرار دارد.
علیرضا نژاد گفت: میزان مشارکت زندانیان و کارکنان پرسنل وظیفه در مسابقات کتابخوانی در سطح بسیار بالا و مطلوبی قرار دارد که نشان از اهمیت بالا به این مقوله در زندان ها می باشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*