اخبار کوتاه

مجمع عمومی سالیانه انجمن حمایت زندانیان شیراز برگزار و بازرسان انجمن انتخاب شدند

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان های فارس ضمن قدردانی از خیرین گفت: علاوه بر کمک های مؤمنانه خیرین در استان فارس، مبلغ یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در راستای فرمایش مقام معظم رهبری توسط بنیاد مستضعفان به خانواده های زندانیان استان فارس اختصاص یافت و با تشکیل ۱۰۰ اکیپ از همکاران و مددکاران زندان ها و انجمن های حمایت بین ۷هزار خانواده زندانی در مرکز استان و شهرستان ها توزیع شده است.
دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت: انجمن حمایت زندانیان باید به دنبال افزایش درآمدهای پایدار برای انجمن باشد و درآمد انجمن در مرکز استان تنوع ندارد و باید به این درآمدها اکتفا نشود.
حیدر آسیابی افزود: با شیوع بیماری کرونا، درآمدهای انجمن حمایت نیز متأثر از این بیماری کاهش یافت و برخی مراکز از جمله مرکز آموزش رانندگی (آزمایش) تعطیل گردید.
وی تأکید کرد: با ایجاد درآمدهای پایدار باید به گونه ای برنامه ریزی شود که درآمدهای انجمن در سال ۹۹ تحت تأثیر این بیماری و سایر نوسانات پیش بینی نشده قرار نگیرد.
دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت:میانگین کمک به خانواده های تحت پوشش ۲۰۰ هزار تومان است که این مبلغ بسیار ناچیز، و مشکلی از مشکلات این خانواده ها را کم نمی کند وظیفه ما در انجمن این است که در جهت جذب خیرین و افزایش درآمدهای انجمن تلاش بیشتری داشته باشیم.
آسیابی گفت: هر چند مستمری واریزی به حساب سرپرستان خانواده های تحت پوشش زیاد نیست، کاهش درآمد انجمن، خانواده های تحت پوشش را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و باید منابع درآمد انجمن را با ایجاد فعالیت های درآمدزا تقویت شود.
وی همچنین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص کمک های مؤمنانه گفت: رهبر معظم انقلاب، در بحث کمک های مؤمنانه مردم شیراز را به عنوان الگو معرفی کردند و این سخن ارزشمند مقام معظم رهبری را باید نصب العین قرار دهیم و در جهت کمک به خانواده های نیازمند با همت خیرین تلاش بیشتری نماییم.
دادستان عمومی و انقلاب شیراز ضمن قدردانی از خیرین مسجد نور شیراز گفت: در راستای کمک های مؤمنانه رهبری، خیرین نیکوکار در مسجد نور شیراز با اهداء بسته های غذایی به خانواده های تحت پوشش انجمن کمک های خوبی در این زمینه داشتند و با نهادینه کردن فرهنگ کمک به خانواده های زندانیان بی بضاعت باید خیرین بیشتری در این پویش مؤمنانه جذب نماییم.
فرماندار شیراز گفت: یکی از مهمترین منابع درآمدزای انجمن، سایت شهرک آزمایش (آموزش رانندگی) است و انجمن باید به سمت درآمدهای پایدار همچون آزمایش باشد.
محمدرضا امیری افزود: از زمان شیوع بیماری کرونا شاهد حضور خیرین و کمک های مؤمنانه به قشر آسیب پذیر در شهر شیراز بودیم و از ظرفیت خیرین در استان و شهر شیراز باید در جهت کمک به خانواده های زندانیان نیازمند بیشتر استفاده کنیم.
وی تأکید کرد: کمک به خانواده های زندانیان به عنوان قشر آسیب پذیر اجتماع، به فرهنگ سازی نیاز دارد و با اطلاع رسانی و آشنایی بیشتر مردم با رسالت انجمن حمایت در زمینه کمک به افراد تحت پوشش این مرکز از طریق رسانه ها و فضای مجازی لازم است تلاش بیشتری شود تا بخشی از کمک های انسان دوستانه به سمت انجمن هدایت شود.
فرماندار شیراز گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که هزینه های جاری انجمن کاهش یابد و کمک به خانواده های زندانیان در شهرستان ها از طریق انجمن مرکز استان با نظارت انجام گیرد تا خانواده های تحت پوشش در شیراز نیز مورد حمایت بیشتری قرار گیرند.
در ادامه محمود قربانی مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان گزارشی از عملکرد انجمن ارائه کرد و تعدادی از خیرین این نهاد حمایتی مورد قدردانی دادستان عمومی و انقلاب شیراز قرار گرفتند.
مجمع عمومی سالیانه انجمن حمایت زندانیان شیراز و سومین جلسه هیأت مدیره انجمن با حضور حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب شیراز و رئیس هیأت مدیره انجمن حمایت زندانیان، اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان های فارس، محمدرضا امیری فرماندار شیراز، محمود قربانی مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان شیراز و جمعی از خیرین در اداره کل زندان ها برگزار شد.
در پایان با حضور اعضای هیات مدیره انجمن حمایت، خیرین و افراد شرکت کننده در مجمع عمومی سالیانه انجمن، غلامرضا کشاورز و مصطفی فیاض بخش از کارکنان اداره کل زندان های فارس برای مدت یکسال به عنوان بازرسان انجمن حمایت زندانیان شیراز نتخاب شدند.
شایان ذکر است خیرین نیکوکار می توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب سیبا انجمن حمایت زندانیان شیراز نزد بانک ملی ۰۱۰۵۶۸۴۸۶۴۰۰۱ واریز نموده و یا به شماره کارت بانک ملی۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۷۷۸۹۰ بنام انجمن حمایت زندانیان شیراز کارت به کارت نمایند.
نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*