محفل انس با قرآن کریم در زندان مرکزی شیراز برگزار شد

به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر، محفل انس با قرآن کریم در نمازخانه شهید لاجوردی زندان مرکزی شیراز برگزار شد .
این مراسم با حضور حمید محمدی رییس زندان مرکزی شیراز ، معاونان، کارکنان و پرسنل وظیفه برگزار شد وکارکنان قاری و حافظ قرآن کریم به قرائت آیاتی از کلام ا… مجید پرداختند .
در این محفل معنوی حجت الاسلام دهقان سخنران این مراسم به تبیین و تشریح نهضت قیام مردمی حضرت امام خمینی (ره) پرداخت و بیان داشت : به فرموده رهبر فرزانه ، این انقلاب بی نام امام خمینی (ره) در هیچ جای دنیا شناخته شده نیست و اگر رهبری و ارشادات ایشان نبود هرگز ریشه های ظلم و فساد طاغوت ستم شاهی خشک نمی گردید .
وی در ادامه به نقش تعالیم الهی قرآن در پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی اشاره کرد و گفت : دستورات و بیانات حضرت امام خمینی نشأت گرفته از ارشادات قرآن کریم در مبارزه با ظلم و جور فاسدان و فاسقان بوده است .
محمدی رییس زندان مرکزی شیراز در حاشیه این محفل خواستار تداوم این قبیل برنامه های معنوی در زندان مرکزی شیراز شد و بیان داشت: مأنوس بودن با قرآن کریم موهبتی است که خداوند متعال به بندگان خاص خود عنایت می کند، بنابراین باید از این محافل قرآنی حداکثر بهره را داشت.
وی افزود : تعالیم انسان ساز و الهی قرآن کریم را می بایست در جای جای زندگی به کار برد ، علی الخصوص در محیط زندان که وظیفه اصلاح و تربیت نادمین از جرم و گناه را بر عهده دارد این مسئولیت را برای کارکنان و پرسنل بسی سنگین تر می کند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*