مدیرعامل صندوق تأمین خسارت های بدنی کشور: استان فارس به لحاظ میزان کشتار در تصادفات، رتبه اول کشور را دارد که این در شأن استان نیست

در راستای عدالت اجتماعی، کاهش آلام و مشکلات مددجویان و همچنین فراهم نمودن زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، نشست رسیدگی به پرونده محکومین به پرداخت دیه ناشی از حوادث رانندگی محبوس در زندان های فارس با حضور سیدحشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندان های فارس، احسانی معاون اجرایی ستاد دیه کشور، مدیرعامل صندوق تأمین خسارت های بدنی کشور، رئیس مجمع بیمه ای استان فارس و مدیر نمایندگی ستاد دیه فارس در سالن شهید دستغیب اداره کل زندان های فارس برگزار شد.

سید حشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندان های فارس گفت: در حال حاضر تعداد ۵۰نفر از هم نوعان به دلیل عدم پرداخت دیه ناشی از حوادث رانندگی در زندان های استان در حال تحمل کیفر می باشند.
وی افزود: در استان فارس، آمار زندانیان تصادف بیشتر از سایر استان هاست و لازم است ستاد دیه با پیگیری از طریق شرکت های بیمه و صندوق تأمین خسارت های بدنی، زمینه آزادی و رهایی این افراد از زندان را فراهم نماید.
دکتر جباری مدیرعامل صندوق تأمین خسارت های بدنی کشور گفت: یکی از اهداف اجباری شدن بیمه شخص ثالث، زندان زدایی است و امیدواریم با تلاش همکاران در شرکت های بیمه و نمایندگی های صندوق تأمین خسارت های بدنی در استان زمینه آزادی آن دسته از زندانیان که به دلیل دیه ناشی از تصادف رانندگی در زندان محبوس می باشند فراهم گردد.
مدیرعامل صندوق تأمین خسارت های بدنی کشور اظهار داشت: استان فارس به لحاظ میزان کشتار در تصادفات، به دلیل عدم استاندارد راه ها در بعضی از مسیرهای مواصلاتی و پراکندگی استان رتبه اول را دارد که این در شأن استان فارس نیست.
وی تأکید کرد: مسؤولین استان باید برنامه ای هدفمند طراحی نمایند تا شاهد کاهش تصادفات و آلام مردم باشیم.
احسانی معاون اجرایی ستاد دیه کشور ضمن تبریک ماه مبارک ذی الحجه گفت: هدف ما در ستاد دیه کشور، آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد است که ستاد دیه کشور در زمینه اصلاح قوانین و پیشگیری از ورود افراد به زندان در راستای کاهش آسیب، اقدامات خوب و پیشگیرانه در زمینه اصلاح قانون چک و بیمه شخص ثالث با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی انجام داده است.
وی افزود: کاهش نقاط حادثه خیز، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و نهادینه کردن فرهنگ ترافیک در کاهش تصادفات مؤثر هستند.
معاون اجرایی ستاد دیه کشور اظهار داشت: ستاد دیه عضو هیأت نظارت صندوق تأمین خسارت های بدنی است و در اجرای مصوبات و پیگیری های مدیرعامل ستاد دیه کشور، ۵۰پرونده مربوط به پرداخت دیه ناشی از تصادف در استان فارس در نشست امروز بررسی و زمینه آزادی تعدادی از زندانیان با پرداخت دیه از ناحیه صندوق تأمین خسارت های بدنی و یا معرفی به شرکت های بیمه فراهم گردید.


نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*