مدیرکل دفتر فنی و عمرانی سازمان زندان ها: انتقال زندان مرکزی شیراز جزء اولویت های سازمان زندان ها است

سعید شاکر مدیرکل دفتر فنی و عمرانی سازمان زندان ها پس از بازدید از زندان های شیراز و زندان های مرودشت و جهرم گفت: در حوزه کیفی سازی فضاهای موجود در زندان های سطح استان اقدامات خوبی صورت گرفته است که قطعاً حاصل تلاش های مستمر و خالصانه کلیه همکاران در استان و نقش مدیر کل استان و دیگر مدیران در رایزنی و پیگیری های برون سازمانی غیر قابل انکار است.
شاکر افزود: استان فارس به عنوان سومین استان از جهت آمار کیفری است و بیشترین پراکندگی و تعداد زندان و متراژ و زیر بنا را از حیث مراکز در کشور دارد.
وی تأکید کرد: در راستای اولویت بخشی به حوزه خوابگاهی و تمرکز هزینه های سخت افزاری در این بخش اعم از کمیت و کیفیت خوابگاه ها، لازم است در اجرای تأکید رئیس سازمان به سمت افزایش تعداد بندهای مجزای خوابگاهی و کوچک سازی آمار جمعیتی هر بند خوابگاهی حرکت کرد.
مدیرکل دفتر فنی و عمرانی سازمان زندان ها اظهار داشت: در یک جمع بندی کلی شرایط کیفی و عمومی زندان های استان فارس در مقیاس با متوسط کشور از وضعیت بهتری برخوردار است لیکن از حیث فرسودگی و ریسک بروز حوادث و غیره نیازمند اقدامات اساسی و تسریع در احداث و انتقال زندان ها مخصوصاً زندان های مرکزی شیراز، فیروزآباد و آباده می باشد.
شاکر تأکید کرد: انتقال زندان مرکزی شیراز جزء اولویت های سازمان زندان ها بوده لیکن مستلزم اخذ مجوزهای لازم و اعتبارات متناسب آن و استفاده از تسهیلات ایجاد شده در قالب برنامه ششم توسعه کشور است که در صورت همراهی و مساعدت سازمان برنامه و بودجه و آغاز پروژه در قالب اعتبارات دولتی، امکان اجرای حداقل ۵۰درصد از طرح از محل فروش اراضی موجود زندان در قالب بند ((ب))ماده ۱۱۳ قانون برنامه ششم میسر خواهد گردید.
وی یادآور شد: در راستای تسریع در کار و پیگیری مسئولین استانی خصوصاً استاندار در این مقوله، اعم از پایدار شدن طرح در رفع مشکل تملک قطعی اراضی و تأمین زیر ساخت های شهری بسیار مؤثر است در این اقدام ضمن کمک به رفع مشکلات متقابل شهری و نامناسب پیرامونی زندان و اجرای تکالیف قانونی مربوط، نگرانی های موجود در قدمت ابنیه ،کمبود سرانه و رفع تراکم را نیز مرتفع خواهد کرد.
مدیرکل دفتر فنی و عمرانی سازمان زندان ها با اشاره به کاهش هزینه ها افزود: در راستای تکلیف سازمانی و حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی و شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، استان نیز ملزم به برنامه ریزی جهت کاهش هزینه های عملیاتی و جلوگیری از رشد هزینه های جاری در آینده می باشد و در حوزه فنی استان ها نیازمند انجام تدابیر مدیریتی خاص در این خصوص در دو حوزه اخذ مجوز ها و اعتبارات سازمانی لازم و ایجاد درآمد ها و صرفه جویی در هزینه ها و مدیریت رشد آنها می باشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*