مدیرکل زندان های فارس در بازدید از زندان مرکزی شیراز : اقدامات در راستای اصلاح و تربیت زندانیان ادامه یابد/ تاکنون زمینه آزادی بیش از۷۰۰نفر از زندانیان جرایم غیرعمد فراهم شده است

مدیرکل زندان های فارس و مسؤولان ستادی اداره کل زندان ها از اندرزگاه ها و بخش های مختلف زندان مرکزی شیراز بازدید و چهره به چهره مشکلات زندانیان را بررسی کردند.
سید حشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندان های فارس پس از بازدید از زندان مرکزی شیراز گفت: برنامه‌ریزی صحیح و عملی مهم‌ترین عامل در مدیریت زمان است، مسؤولان زندان مرکزی با توجه به حجم کار و جمعیت کیفری باید برنامه ریزی منسجم و سازمان یافته را سرلوحه امور قرار دهند و اقدامات در راستای اصلاح و تربیت زندانیان ادامه یابد.
مدیرکل زندان های فارس گفت: با توجه به تعطیلات عید نوروز، اقلام مورد نیاز زندانیان با تنوع و کیفیت مطلوب و با نظارت در اختیار فروشگاه ها قرار گیرد.
حیات الغیب با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری بیش از ۷۰۰نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با همت ستاد دیه استان و مساعدت خیرین از زندان های استان آزاد شده اند تأکید کرد: ظرف دو روز آینده زمینه آزادی بیش از ۱۰۰نفر از زندانیان مالی و غیرعمد فراهم شود تا سال جدید در کنار خانواده هایشان باشند.
وی یادآور شد: در سال گذشته۴۱۲ نفر از زندانیان از زندان های استان آزاد شدند و با توجه به کاهش اعتبارات بانکی در سال جاری این رقم امسال به دو برابر رسیده است و نقش خیرین، کمیته صلح و سازش، مسؤولان ستاددیه بسیار مؤثر و اثرگذار بوده است.
مدیرکل زندان های فارس همچنین حضور مستمر دادستان ها و قضات ناظر در زندان ها را در راستای کاهش جمعیت کیفری مؤثر دانست و گفت: در تعامل با مجموعه قضایی و بازدید دادستان ها از زندان ها و ارتباط چهره به چهره با زندانیان، مشکلات بسیاری از زندانیان از این طریق مرتفع می شود.
مدیرکل زندان های فارس گفت: پیگیری پرونده قضایی زندانیان بلاتکلیف، به ویژه زندانیان اندرزگاه نسوان در دستور کار قرار گیرد تا زمینه رفع بلاتکیفی اینگونه زندانیان هرچه زودتر فراهم گردد.



نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*