مدیرکل زندان های فارس در بازدید از زندان مرکزی شیراز: تاکنون تعداد ۱۰۰۲نفر از زندانیان این مرکز مشمول عفو رهبری گردیده اند

مدیرکل زندان های فارس با حضور مسؤولین ستادی اداره کل از زندان مرکزی شیراز بازدید و با زندانیان ملاقات و مشکلات قضایی و رفاهی آنان را بررسی کردند و اظهار داشت: این بازدید ها در راستای اصلاح امور زندان ها و با هدف مرتفع کردن مشکلات زندانیان انجام می گیرد.

سید حشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندان های فارس پس بازدید از زندان مرکزی شیراز، با اشاره به عنایات مقام معظم رهبری به دستگاه قضایی و عفو گسترده به زندانیان در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: عفو مقام معظم رهبری در چهار دهه انقلاب بی نظیر بود که زمینه آزادی تعداد زیادی از زندانیان در سطح زندان های استان فراهم گردید.
مدیرکل زندان های فارس ادامه داد: تاکنون ۵۷۴۵ نفر از زندانیان استان مشمول عفو شده اند که از این تعداد حدود ۳۸۲۰نفر از زندان آزاد و تعداد ۱۹۲۸نفر مشمول تخفیف مجازات و تقلیل محکومیت شده اند و پیگیری پرونده زندانیان استان درخصوص عفو در دستور کار قرار دارد و این آمار روزانه افزایش می یابد.
حیات الغیب تأکید کرد: عفو مقام معظم رهبری آثار خوبی در سطح استان در راستای کاهش جمعیت کیفری داشته و کمک قابل توجهی به زندان های استان شده است و امیدواریم درخصوص سایر زندانیان واجد شرایط نیز بزودی اعمال شود تا زمینه آزادی این افراد از زندان فراهم شود.
وی افزود: تاکنون تعداد ۱۰۰۲نفر از زندانیان زندان مرکزی شیراز مشمول عفو شده اند و ۶۶۰نفر از زندان آزاد و ۳۴۲نفر مشمول تخفیف مجازات شده اند.
مدیرکل زندان های فارس ادامه داد: خوشبختانه با حضور مستمر رئیس زندان و مددکاران در اندرزگاه ها و وضعیت مطلوب بهداشت محیط و نظم موجود، زمینه رضایت مندی زندانیان در داخل زندان فراهم شده است که جای قدردانی دارد.
وی تأکید کرد: با پیگیری مددکاران و اجرای احکام، شرایطی فراهم شود که سایر زندانیان واجد شرایط عفو تا پایان سال از زندان آزاد شوند.
حیات الغیب یادآور شد: پرونده قضایی زندانیانی که رد مال دارند و زندانیان تحت قرار که بیش از ۶ماه در زندان تحمل کیفر می نمایند و همچنین پرونده زندانیان دارای بیماری صعب العلاج و انتقال زندانیان غیربومی به محل سکونتشان بررسی شود .
در ادامه بازدیدکنندگان از اندرزگاه های زندان مرکزی، نظرات و پیشنهادات خود را در راستای اصلاح امور مطرح و مدیرکل زندان های فارس در خصوص رفع مشکلات و کمبودها دستور لازم صادر نمود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*