مدیرکل زندان های فارس در بازدید از مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی شیراز: از تمامی ظرفیت های قانونی در زمینه آزادی مشروط، اشتغال به کار و پایان حبس زندانیان واجد شرایط استفاده شود

سیدحشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندان های فارس با حضور کاشفی قاضی ناظر زندان در مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی شیراز، مرتضی نظری معاون اداری و مالی و مصطفی کیشانی معاون سلامت، اصلاح و تربیت و مسؤولین ستادی زندان های فارس به منظور بررسی وضعیت قضایی و رفاهی زندانیان از مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی شیراز بازدید و با زندانیان و سربازان وظیفه چهره به چهره ملاقات کردند.

در این بازدید مدیرکل زندان های فارس، کاهش جمعیت کیفری زندان را مورد تأکید قرار داد و گفت: لازم است از تمامی ظرفیت های قانونی در زمینه آزادی مشروط، اشتغال به کار و پایان حبس زندانیان واجد شرایط در راستای کاهش جمعیت کیفری استفاده شود.
حیات الغیب همچنین، انتقال زندانیان غیربومی به نزدیکترین زندان در محل سکونتشان را مورد تأکید قرار داد و گفت: لیست زندانیان غیربومی به تفکیک استان ها مشخص تا برابر ضوابط و مقررات، به نزدیکترین زندان در محل سکونتشان منتقل شوند.
وی تأکید کرد: براساس دستور رئیس کل دادگستری استان، هیچ زندانی نباید مشکل وثیقه داشته باشد و مشکل زندانیانی که در مرکز استان تحمل کیفر می کنند و ملک آنان در شهرستان می باشد باید حل شود.
مدیرکل زندان های فارس همچنین درخصوص وضعیت بهداشت و درمان زندانیان یادآور شد: اکثر زندانیان در بدو ورود به زندان از نظر بهداشت عمومی و فردی آگاهی چندانی ندارند و احتمال دارد با بیماری پرخطر وارد زندان شوند پزشک و بیماریاب زندان در بدو ورود باید این افراد را شناسایی و با بررسی و رسیدگی به وضعیت بهداشت و درمان آنان، بیماری های احتمالی را کنترل کنند و بیماریابی در اندرزگاه ها نهادینه شود.
وی همچنین اجرای برنامه های فرهنگی و برگزاری کلاس های احکام و آموزشی در اندرزگاه ها را مورد تأکید قرار داد.
مدیرکل زندان های فارس از کاشفی، قاضی ناظر زندان به دلیل تعامل خوب با مسؤولین مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی شیراز و اعطای تسهیلات قضایی به زندانیان واجد شرایط در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان قدردانی کرد.
حیات الغیب همچنین از علی اکبر منصوری رئیس مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی شیراز و کارکنان این مرکز به دلیل رسیدگی به وضعیت قضایی و مشکلات زندانیان در راستای اصلاح و تربیت و ارائه خدمات به آنان سپاسگزاری کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*