اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های فارس در دیدار با مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان: زندانیان شرکت کننده در کلاس های فنی و حرفه ای، کمتر بازگشت مجدد به زندان دارند

دکتر حشمت کوشکی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس با اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان های فارس دیدار و برنامه های حوزه حرفه آموزی در زندان ها تشریح و تبیین شد.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان های فارس با ارائه گزارشی از وضعیت حرفه آموزی در زندان های استان گفت: تعداد ۲۰۶ دوره آموزشی فنی و حرفه ای در قالب ۷۰ عنوان رشته با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در کلیه زندان های استان برگزار و تعداد ۳۰۹۴ نفر در دوره های فنی وحرفه ای شرکت و قبولی ۸۴۹ نفر از آنها تاکنون در سامانه ثبت شده است.
مدیرکل زندان های فارس افزود: تعداد ۵۳ نفر مربی فنی وحرفه ای در برگزاری دوره ها با زندان های تابعه همکاری دارند.
وی اضافه کرد: تعداد ۴۴۵۱ نفر از زندانیان در نیمه اول سال جاری با احتساب دوره های فنی و حرفه ای، جهادکشاورزی، صنایع دستی و… ثبت نام شده اند و تعداد ۳۲۰۰ نفر در آزمون های مربوطه شرکت و قبولی تعداد ۲۱۲۰ نفر ثبت و گواهینامه برای آنان صادر گردیده است.
ابراهیمی ادامه داد: در حوزه اشتغال در بخش های اشتغال کارگاهی، اشتغال نشسته، خوداشتغالی و اعزام بکار زندانیان رای باز تعداد ۲۵۴۰ نفر شاغل می باشند و در بخش های خدماتی و غیردرآمدزا نیز تعداد ۱۵۲۳ نفر اشتغال دارند.
مدیرکل زندان های فارس تأکید کرد: علاوه بر برگزاری دوره های آموزشی فنی و حرفه ای، پیشنهاد می شود دوره های آموزشی کاریابی و کارآفرینی براساس نیاز روز جامعه برگزار شود تا زندانیان پس از آزادی از مدارک فنی و حرفه ای به نحو مطلوب استفاده کنند.
وی یادآور شد: براساس بررسی های انجام شده، زندانیانی که در کلاس های فنی و حرفه ای شرکت نموده و موفق به دریافت گواهینامه مهارت می شوند در بیرون از زندان به فعالیت حرفه ای می پردازند و کمتر بازگشت مجدد به زندان دارند.
ابراهیمی همچنین پیشنهاد کرد جلسه هم اندیشی بین رؤسای زندان ها و مراکز فنی و حرفه ای استان برگزار شود و در جهت رفع مشکلات حرفه آموزی و توسعه مشارکت ها تصمیم گیری شود.
دکتر حشمت کوشکی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس گفت: اولین مرکز فنی و حرفه ای در زندان های کشور در زندان عادل آباد شیراز راه اندازی شده است و در صورتی که فضاهای اردوگاه حرفه آموزی، از استانداردهای لازم برخوردار باشد دومین مرکز حرفه آموزی در استان در این مجتمع راه اندازی می شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس افزود: با برنامه ریزی، آموزش ها تداوم یابد و اولین همایش کارآفرینی برای زندانیان در زندان مرکزی شیراز برگزار می شود.
کوشکی اضافه کرد: تفاهم نامه همکاری بین مرکز آموزش فنی و حرفه ای، اداره کل زندان ها و پردیس شرکت های دانش بنیان استان منعقد شده است به منظور عملیاتی شدن مفاد آن انتظار می رود همکاری لازم انجام شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*