مدیرکل زندان های فارس در نشست شورای اداری و برنامه ریزی زندان های استان: اشتغال و حرفه آموزی با هدف درآمدزایی برای زندانیان و خانواده آنان باشد

مدیرکل زندان های فارس در نشست شورای اداری و برنامه ریزی زندان های استان، ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت روز زن و مادر با اشاره به خصوصیات و ویژگی های حضرت فاطمه(س) گفت: صحبت از زندگانی حضرت صدّیقه ی کبری، فاطمه ی زهراء(سلام الله علیها) دارای آثار و برکاتی است که از جمله آنان تفکر و اندیشه، عبرت آموزی، تقویت ایمان، الگو گرفتن، همدلی، حل مشکلات، احیای دین و ایمان و درس دین داری و تقوا است.

حیات الغیب اضافه کرد: دانشمندان و مفسران اسلامی، معتقدند برخی از آیات قرآن کریم در شأن اهل‏ بیت(ع) نازل شده است و در آیۀ مباهله حضرت فاطمه زهرا(س) تنها مصداق «نساء» همراه پیامبر اکرم(ص) برای مباهله بود و در آیۀ تطهیر در شأن امام علی (ع)، حضرت فاطمۀ زهرا (س) و امام حسن (ع) و امام حسین (ع) نازل شده است.
سید حشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندان های فارس در ادامه به نکات مهم مدیریتی در زندان ها اشاره کرد و گفت: با توجه به جمعیت کیفری استان، دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری و ساماندهی زندانیان که توسط ریاست قوه قضائیه ابلاغ شده است، مرخصی های پایان حبس، اعسار، پیگیری جرایم مالی ستاد دیه استان در سال جدید مورد تأکید قرار گیرد.
حیات الغیب اضافه کرد: درخصوص پیگیری پرونده قضایی زندانیان بلاتکلیف، اقدامات خوبی انجام شده است و آمار بلاتکلیف ها کاهش یافته است اما این آمار در سال جدید باید به ۱۰درصد کاهش یابد.
وی گفت: تعداد۱۳۱۰نفر از زندانیان جرایم مالی و غیرعمد در زندان های استان تحمل کیفر می کنند با حضور مستمر مددکاران ستاد دیه در زندان و پیگیری پرونده زندانیان، و برگزاری جشن های گلریزان و مساعدت خیرین، و جذب اعتبارات، زمینه آزادی این افراد فراهم شود.
مدیرکل زندان های فارس ادامه داد: محیط زندان، محیطی آسیب زا است و با آموزش مستمر برای سربازان وظیفه و کارکنان، نظارت و کنترل بر مجموعه و مدیریت بحران در رأس برنامه ها قرار گیرد.
حیات الغیب گفت: نظام پیشنهادات فعال شوند و به نظرات و پیشنهادات سازنده کارکنان توجه شود و کارکنان ساعی در این حوزه مورد قدردانی قرار گیرند.
وی تأکید کرد: بازدید از زندان ها باید هدفمند و در راستای آگاهی بخشی و ارائه خدمات به زندانیان و کارکنان باشد.
این مقام مسؤول در زندان های استان اظهار داشت: برنامه های فرهنگی و تربیتی ابلاغی به زندان ها، دقیق اجرا شوند و آموزش حفظ قرآن و صدور گواهینامه برای حافظین و شرکت کنندگان در برنامه های آموزشی فنی و حرفه ای مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی تأکید کرد: مصوبات کمیته اشتغال زندان ها پیگیری و اشتغال و حرفه آموزی با هدف درآمدزایی برای زندانیان و خانواده آنان باشد.
مدیرکل زندان های فارس گفت: گسترش و تقویت فعالیت های کتابخوانی، ستاد اقامه نماز، ورزش های عمومی و حرفه ای، هنری و کلاس های نهضت سوادآموزی و آموزش زندانیان در اولویت برنامه های فرهنگی و تربیتی باشد و تفاهم نامه هایی که از طریق ستاد سازمان اجرا و ابلاغ می شوند بومی سازی شوند.
در ادامه معاونین و رؤسای زندان ها نظرات و پیشنهادات و مشکلات خود را مطرح کردند و مسؤولین ستادی و تعدادی از رؤسای زندان ها از حمایت های بی دریغ مدیرکل زندان ها در حوزه های مختلف زندانبانی قدردانی کردند و از محمد گندمکار رییس بازداشتگاه بوانات و محمدرضا صنیع دانش سرپرست بهداشت و درمان زندان های فارس قدردانی شد.
در ادامه رؤسای زندان های فارس از اندرزگاه های جدیدالتأسیس زندان مرکزی شیراز بازدید کردند.نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*