اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های فارس: دستبند و پابند الکترونیک به زودی جایگزین زندان می شود

به گزارش خبرنگار مهر، حشمت الله حیات الغیب پیش از ظهر شنبه در نشست خبری آخرین وضعیت زندانهای فارس با اشاره به اشتغال زندانی ها، گفت: ۵۰۳۷ نفر از زندانی ها در آزمون دوره های فنی و حرفه ای شرکت کردند.

وی ادامه داد: ۴۵۰۰ متر مربع فضای آموزش فنی و حرفه ای در زندان ها وجود دارد که خوشبختانه ارتباط نزدیک با فنی و حرفه ای باعث افزایش اشتغال شده است.

مدیرکل زندان های فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت بهداشت و درمان زندانی ها، گفت: وجود بیمارستان و درمانگاه در زندان باعث مناسب شدن وضعیت زندانی ها شده است.

حیات الغیب افزود: تمامی خدمات درمانی کاملا رایگان است.

وی ادامه داد: ۱۳ انجمن حمایت از زندانی ها در فارس داریم که ۲۶۴۲ خانواده را تحت پوشش دارد و در جشن گلریزان نیز در سال جاری برنامه های مختلفی برگزار شد و ۲۷۰ میلیون تومان جمع آوری شد و ۲۷ نفر زندانی در جشن میهمانی آزاد شدند.

مدیرکل زندانهای فارس تصریح کرد: در کل استان ۷۲۰ میلیون تومان چک خیرین پاس شده و در کل ۵.۵ میلیارد تومان جمع آوری شده است.

حیات الغیب یادآور شد: با توجه به پیگیری های انجام شده هرماه جلساتی داریم که باید زندان آخرین راه حل باشد و در سال جاری ۱۰ درصد کاهش جمعیت کیفری داشتیم در مقایسه با سال گذشته.

وی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه دستبند و پابند الکترونیک پیش بینی شده که جایگزین زندان می شود در استانهای اصفهان و تهران راه اندازی شده است.

مدیرکل زندانهای فارس در خصوص سن زندانی ها نیز گفت:میانگین سن زندانی ها اکثرا بین ۳۵ تا ۴۰ سال را دارند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*