اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های فارس: فضای کارگاهی و اشتغال زندان های فارس توسعه می یابد

در راستای توسعه فضای کارگاهی و حرفه آموزی و توانمندسازی زندانیان، اسحاق ابراهیمی مدیر کل زندان های فارس با حضور فرهاد سالاری مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان و یدالله علیرضا نژاد سرپرست زندان مرکزی شیراز از کارگاه های اشتغال زندان مرکزی شیراز بازدید و با مددکاران این زندان دیدار کردند.

مدیرکل زندان های فارس در جمع مددکاران زندان مرکزی گفت: مددکار علاوه برداشتن دانش، اصول و مهارت های لازم و با در نظر داشتن امکانات و نیروهای موجود در اندرزگاه ها، می بایست در صدد شناخت توانائی ها و مشکلات موجود زندانیان باشد و علاوه بر مشکلات اجتماعی وضعیت قضایی زندانیان را نیز پیگیری نماید. اسحاق ابراهیمی تأکید کرد: سیاست ریاست محترم قوه قضاییه، کاهش جمعیت کیفری زندانیان در سطح زندان های سراسر کشور است و خوشبینانه اطمینان دارم که مددکاران زندان های استان با مدیریت و تدبیر لازم وضعیت قضایی را بهبود می بخشند و مدیریت استان نیز از مددکاران حمایت می کند.
وی از کارگاه اشتغال نسوان زندان مرکزی بازدید کرد و گفت: اشتغال و حرفه آموزی و توانمندسازی زندانیان از رسالت های مهم سازمان زندان هاست و برای این منظور باید تمامی زندانیان واجد شرایط در کارگاه های حرفه آموزی و اشتغال مشغول شوند.
مدیر کل زندان های فارس اظهار داشت: با برنامه ریزی دقیق و مدون، فضای کارگاهی زندان ها بزودی توسعه می یابد و علاوه بر مربیان فنی و حرفه ای، از زندانیان متخصص نیز برای آموزش در حرفه های مختلف استفاده می شود تا ضمن درآمدزایی و ایجاد اشتغال در زندان و پرکردن اوقات فراغت زندانیان، آسیب های درون زندان کاهش یابد و زندانی پس از آزادی نیز با داشتن شغل در جامعه رها نگردد.
ابراهیمی گفت: توسعه فعالیت های حرفه آموزی و اشتغال در زندان ها، با همکاری بنیاد تعاون زندانیان و بخش خصوصی انجام می شود و امیدواریم با اجرای این طرح همه زندانیان شاغل در کارگاه ها، پس از آزادی به نیروی مولد و مؤثر جامعه تبدیل شوند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*