مدیرکل زندان های فارس: ۱۲۸۳ زندانی جرائم غیرعمد فارس چشم انتظار کمک خیرین هستند

سید حشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندان های فارس و نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه فارس با اعلام این خبر گفت: جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد در شهر شیراز و شهرهای دارای زندان برگزار می شود و در شهرهای فاقد زندان همچون؛ اوز، لامرد، جنت شهر، زرقان، گراش، خنج، شهرک غدیر داراب و روستای نوایگان داراب نیز برگزار و در مجموع ۲۰ جشن گلریزان در ایام ماه مبارک رمضان در استان فارس برگزار می شود.
مدیرکل زندان های فارس گفت: تعداد ۱۲۸۳ زندانی جرایم غیرعمد در استان فارس تحمل کیفر می کنند که از این تعداد ۳۵۶نفر در زندان مرکزی شیراز، ۱۵۹ نفر در زندان ۲ شیراز، ۱۳۶نفر در زندان مرودشت و مابقی در سایر زندان ها محبوس هستند و ۴۶نفر زن و ۱۲۳۷نفر مرد می باشند.
حیات الغیب همچنین با اشاره به زندانیان مهریه در استان فارس گفت: آمار محکومین مهریه استان هم اکنون ۱۸۳نفر می باشد که بیشترین آمار مهریه مربوط به زندان های مرکزی و شماره ۲ شیراز و کمترین آن مربوط به زندان های اقلید، آباده و قیروکارزین است.
نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه فارس اظهار داشت: محکومین مهریه در سال گذشته بیش از ۵۷۰نفر بودند که با اجرای بخشنامه رئیس قوه قضائیه درخصوص تعیین تکلیف محکومین مهریه این تعداد به ۱۳۰نفر تقلیل یافت.
وی افزود: میزان بدهی زندانیان جرایم غیرعمد استان ۲۰۰میلیارد تومان می باشد و انتظار داریم با گذشت شکات و تخفیف شاکیان این مبلغ به کمتر از ۱۰۰میلیارد تومان برسد.
مدیرکل زندان های فارس یادآور شد: سال گذشته یک هزار و ۲۰۱ زندانی جرایم غیرعمد در زندان های استان محبوس بودند و تعداد ۵۲۴ زندانی با همت خیرین، شکات و کمک ستاد دیه از زندان ها آزاد شدند که از این تعداد ۴۹۹نفر مرد و ۲۵ نفر زن بوده اند و مبلغ بدهی این افراد ۱۱۲میلیارد تومان بوده است که از این مبلغ ۷۴میلیارد تومان را شکات از حق خود گذشت کرده اند.
حیات الغیب تأکید کرد: جشن های گلریزان با همت خیرین نیک اندیش در سطح استان برگزار می شود و انتظار داریم امسال نیز همچون سال های گذشته، خیرین نیکوکار، اصناف، بازاریان و مسؤولین استانی، ستاد دیه را حمایت کنند تا بتوانیم با مبالغ جمع آوری شده شاهد آزادی تعداد بیشتری از زندانیان در سطح استان باشیم.
وی یادآور شد: سال گذشته استان فارس در آزاد سازی زندانیان رتبه سوم کشوری و در حجم بدهی استان فارس رتبه اول کشور را کسب کرده است و در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ به میزان ۵درصد کمک های مردمی افزایش داشته است.
شایان ذکر است خیرین نیک اندیش می توانند با مراجعه به ستاد دیه و یا از طریق شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۰۹۶۰ و شماره حساب ۱۰/۱۱۹۹۱۱۹۹ و همچنین کد دستوری از طریق تلفن همراه با شماره گیری ستاره ۷۳۳ ستاره ۴ ستاره ۱۰۱۰۱۰مربع نسبت به پرداخت کمک های خیرخواهانه خود اقدام نمایند.
مراسم گلریزان شیراز در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه با حضور مسؤولین کشوری، استانی و جمع کثیری از خیرین نیکوکار برگزار می گردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*