مراسم سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی در زندان کازرون برگزار شد

مراسم سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی در زندان کازرون با حضور اله کرم عزیزی رئیس زندان،غلامرضا دهقانی رئیس حراست آموزش و پرورش، رضا جاویدی معاون آموزشی و محمد رحیم سلیمانی مقدم معاون نهضت سواد آموزی شهرستان کازرون برگزار گردید.
در این مراسم عزیزی رئیس زندان کازرون گفت: باتوجه به اهمیتی که سازمان زندان ها برای امور آموزشی و فرهنگی قائل است برنامه های گسترده ای برای اصلاح و تربیت زندانیان و بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه دارد.
عزیزی در این مراسم گفت: تعلیم و تربیت، اساس نظام فکری اسلام است که قرآن کریم در اولین کلمه امر به خواندن دارد و به همین منظور حضرت امام خمینی (ره) در هفتم دی ماه سال ۱۳۵۸فرمان تاسیس نهضت سوادآموزی را صادر و فرمودند که ( تعلیم و تعلم ، عبادتی است که خداوند تبارک و تعالی ما را بر آن دعوت فرموده است ).
عزیزی در ادامه بیان داشت: با انعقاد تفاهم نامه ای که فی مابین هر دو اداره منعقد شده الحمدالله تعامل خوب و مؤثری در حوزه نهضت سواد آموزی و آموزش مقطع متوسطه اول وجود دارد که جا دارد از اداره آموزش و پروش تشکر کنم و امیدوارم روزی فرا رسد که این نقیصه یعنی بی سوادی در کشور ریشه کن شود.
در ادامه این مراسم رضا جاویدی معاون آموزشی، آموزش و پرورش اظهار داشت: در شهرستان کازرون در حال حاضر ۲۵۰۰۰ هزار دانش آموز داریم که در ۲۰۰ مدرسه آموزشی تحت تعلیم و تربیت ۱۷۰۰ آموزگار قرار دارند.
جاویدی گفت : حجم نفوذ و گستردگی آموزش و پروش بگه ونه ای است که در واقع همه خانواده ها به نوعی مورد تعلیم و یا آموزش قرار دارند و مجموعه زندان با آموزش و پرورش یک ارتباط تنگاتنگ دارد و این وظیفه ما را می طلبد که در زندان ها دقیق تر آموزش های لازم همراه با تربیت پیاده شود چراکه هر چه آموزش بیشتر باشد نتیجه آن را در جامعه عینی مشاهده می کنیم.
معاون آموزشی ضمن تشکر از مسئولان زندان بیان داشت : تاکنون ارتباط و تعامل خوبی بین مسئولان زندان و آموزش پرورش جهت امتحانات، آموزش و ارائه مدرک تحصیلی بر اساس تفاهم نامه وجود دارد که انشالله به نقطه ای برسیم که جامعه ای اصلاح شده داشته باشیم
در ادامه جاویدی در یک توصیه به زندانیان اظهار داشت: با آشنایی زندانیان با انواع سوادها، سواد عاطفی ، سواد اجتماعی ، سواد خانوادگی و با امیدواری و توکل بر خداوند متعال راه صحیح را انتخاب کنند و دیگر مداومت بر اشتباهات گذشته نداشته باشید تا انشالله سعادتمندانه به جامعه برگردند.
در پایان رئیس زندان به مسئولان حاضر در جلسه و مربیان آموزشی و تعدادی از سوادآموزان فعال با اهداء لوح تقدیر قدردانی و تجلیل نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*