مراسم گرامیداشت هفته سواد آموزی در زندان مرکزی شیراز برگزار شد

به گزارش اداره روابط عمومی، مراسم گرامیداشت هفته سواد آموزی با حضور ترابی رئیس سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش فارس، هاشمی رئیس سواد آموزی اداره آموزش و پرورش ناحیه ۱ شیراز، یدالله علیرضا نژاد معاون زندان مرکزی شیراز، محمد صادق حق پرست رئیس اداره فرهنگی – تربیتی، جمعی از روحانیون و مددجویان منتخب سواد آموز در محل سالن اجتماعات اداره فرهنگی برگزار شد.
محمد صادق حق پرست رئیس اداره فرهنگی – تربیتی زندان مرکزی در این مراسم اظهار داشت : براساس تعریف سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد یونسکو، باسواد به شخصی اطلاق می شود که بتواند از خوانده ها و آموخته هایش در زندگی تغییر ایجاد نماید. لذا در زندان مرکزی شیراز بنا بر این گذاشته شد که آموزش ها به مددجویان به گونه ای باشد که دانایی با توانایی آنان همراه گردد و زمینه اصلاح و تربیت آنان فراهم گردد.
در ادامه ترابی رئیس سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش فارس ضمن قدردانی از حمایتها و فعالیت های صورت گرفته از مدیر زندان و دست اندرکاران برگزاری دوره های نهضت سواد آموزی در میان مددجویان زندان مرکزی شیراز و نعمتی مدیر مدرسه محلی بصیرت تشکر و قدردانی کرد و نتایج حاصله را مثبت و قابل تقدیر و ستایش ارزیابی نمود و ریشه بسیاری از جرائم را در جهل و نا آگاهی که نشات گرفته از بی سوادیست دانست.
در ادامه به سه نفر از مددجویان ممتاز سواد آموز، لوح سپاس و جوایز ارزنده اهداء شد. شایان ذکر است در اجرای دستور العملهای سازمانی و ابلاغی اداره کل زندانهای فارس تمام مددجویان بی سواد در بَدو ورود به زندان مرکزی شیراز شناسایی و با برنامه ریزیهای دقیق و منظم و ایجاد کلاسهای سواد آموزی زیر نظر اساتید برجسته و ممتاز مقدمات فراگیری علم و دانش آنان فراهم شده و با سواد می شوند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*